reklama
reklama

W weekend można bezpłatnie zwiedzać zabytkowy zamek

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.04.2024 17:32,
Niedawno za wiele milionów złotych udało się odnowić zabytkowe runki zabytkowego zamku w Lanckoronie. W weekend to miejsce zostanie bezpłatnie udostępnione turystom.
W weekend można bezpłatnie zwiedzać zabytkowy zamek
Już w najbliższy weekend 6 i 7 kwietnia w godz. 10:00-16:00 będzie można po raz pierwszy zwiedzić zrewitalizowany lanckoroński zamek.


Urząd Gminy w Lanckoronie informuje, że w sobotę 6 kwietnia o godz. 10:00, 12:00 i 14:00 po ruinach zamkowych będzie oprowadzał prof. Zbigniew Mirek – mieszkaniec Gminy Lanckorona, erudyta, znawca historii lokalnej, Przewodniczący nieformalnej Rady ds. zamku działającej przy Wójcie Tadeuszu Łopacie. Pan prof. dysponuje szeroką wiedzą na temat historii zamku i dziejów konfederacji barskiej tak silnie związanej z tym miejscem.

W niedzielę 7 kwietnia przewodnikiem o godz. 10:00, 12:00 i 14:00 będzie dr inż. architekt Krzysztof Wielgus – pracownik Politechniki Krakowskiej, autor licznych prac badawczych i koncepcyjno-projektowych związanych z zespołami fortecznymi m.in. w Krakowie, Przemyślu, Zamościu, Tyńcu i Lanckoronie. Pan doktor Wielgus jest fascynatem architektury militarnej i dysponuje ogromną wiedzą o fortyfikacjach na zamku w Lanckoronie.

- Zwiedzanie zamku w dniach 6-7 kwietnia br. jest bezpłatne zarówno dla zwiedzających indywidualnie, jak i grupowo. Zwiedzanie z przewodnikiem jest również bezpłatne - informują władze gminy Lanckorona.


źródło: UG Lanckorona
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

zandrychowa, 06.04.2024 08:05

Skoro remont byl za publiczne pieniądze

zandrychowa, 06.04.2024 08:05

To powinno być zawsze za darmo