reklama

W najbliższych dniach dwa wielkie wydarzenia w Kalwarii

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 22.08.2023 09:50,
W najbliższych dniach w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się dwa wydarzenia, w których weźmie udział kilka tysięcy osób.
W najbliższych dniach dwa wielkie wydarzenia w Kalwarii
Już w środę (23.08) na stadionie Kalwarianki rozpoczną się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn pożarniczych OSP. Przyjadą najlepsze strażackie drużyny z całej Polski. Szczegóły na plakacie poniżej. Rywalizacja potrwa do soboty.


Z kolei w niedzielę 27 sierpnia w Kalwarii odbędzie się II Małopolskie Spotkania Regionów.

Przebieg wydarzenia:
10:20 – przyjazd zespołów regionalnych i pocztów sztandarowych do Kalwarii Zeb. - parking przy sanktuarium

10:20-10:45 – występy trzech zespołów regionalnych na scenie przy Klasztorze Ojców Bernardynów (Niskowioki, Ziemia Beskidzka, Krakowiaczek)

10:50 – zbiórka zespołów regionalnych i ustawienie do Mszy Świętej - Msza polowa

11:00 – Msza Święta pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w Klasztorze Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej

12:30 – Korowód na miejsce występów – Korowód poprowadzi Zespół Sami Swoi (przejście koło seminarium ul. Klasztorną, ul. 3 Maja, ul. Mickiewicza do ul. Niemczynowskiego na stadion MKS Kalwarianka) Przejście na stadion Kalwarianka, obejście bieżnią stadionu i wejście na murawę. Powitanie korowodu przez organizatorów (na murawie boiska)

13:00 – oficjalne rozpoczęcie wydarzenia (stadion MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Mickiewicza 16.)

13:20-16:20 – występy zespołów regionalnych (poczęstunek dla członków zespołów po występie w Hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Niemczynowskiego)
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy