reklama
reklama

„Spacer z leśnikiem” już w sobotę Nadleśnictwie Andrychów

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.03.2022 07:08, INFORMACJA PRASOWA
Do akcji przyłączyło się także Nadleśnictwo Andrychów.
„Spacer z leśnikiem” już w sobotę Nadleśnictwie Andrychów

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach. Do akcji przyłączyło się także Nadleśnictwo Andrychów.

Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50%, zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

A spacerować jest gdzie – lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 000 km szlaków pieszych, prawie 4000 km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zalewie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!

- W imieniu pracowników Lasów Państwowych, serdecznie zapraszam na spacer z leśnikiem. 26 marca spotkajmy się na leśnych ścieżkach. Skorzystajmy z pięknej, wiosennej pogody i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi podziwiajmy nasze narodowe dobro, jakim jest las. - zachęca Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwach.

Nadleśnictwo Andrychów zapraszamy o godz. 8:00 w sobotę (26.03.2022) na ścieżkę edukacyjną, która zaczyna się w Zagórniku na pętli autobusowej przy ul. Księdza Leszka Solakiewicza (najbliższy nr domu to 139)

Spacer na trasie ok. 5 km potrwa ok. (4h)

W programie wydarzenia spacer po lesie połączony z plenerową lekcją prowadzoną przez leśników – edukatorów z Lasów Państwowych.

- W trakcie spaceru rozpalimy ognisko, prosimy zabrać sobie coś do upieczenia - informują organizatorzy.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 33 875 20 15 lub 530 170 803

Fot. Marta Baranowska
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy