reklama
reklama

Pierwsze efekty koronawirusowej żółtej strefy. Odwołane imprezy, zmiany w kinie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.10.2020 15:49, red
Od soboty (3.10) powiat wadowicki objęty jest tzw. żółtą strefą.
Pierwsze efekty koronawirusowej żółtej strefy. Odwołane imprezy, zmiany w kinie

Strefy - żółta i czerwona - to pomysł rządu na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ponieważ przypadków zakażeń w powiecie wadowickim jest ostatnio sporo, rząd wprowadził na tym terenie żółtą strefę.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25% publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Ograniczenia zaczną obowiązywać od soboty, 3 października.

Pierwsze efekty tego ograniczenia już są. W Wadowicach na inny termin przeniesiono koncert.
- W trosce o bezpieczeństwo publiczności, koncert Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej, jaki miał się odbyć w najbliższą niedzielę 4 października br. w kościele pw. Św. Piotra Apostoła w Wadowicach, przeniesiony został na 8 listopada br. na godz. 19.00.
Tego samego dnia o godz. 17.00 odbędzie się także uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Filharmonią im. Karola Szymanowskiego a Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

- poinformowała Magdalena Maślona z wadowickiego muzeum Jana Pawła II

Zmiany również w kinie "Centrum" w Wadowicach. W związku z wprowadzeniem „żółtej strefy” w powiecie wadowickim i zmniejszeniem dozwolonej liczby widzów, kino Centrum w Wadowicach wprowadza dodatkowy pokaz koncertu ANDRE RIEU w niedzielę 4 października o godz. 19:00.

Część biletów zakupionych na godzinę 16:00 zostanie automatycznie przebukowana na godzinę 19:00 – osoby których dotyczy ta zmiana (zakupiły bilety jako ostatni) zostaną poinformowane telefonicznie lub mailowo.

Ponieważ koncert ten cieszy się dużą popularnością, a w kinie może być teraz tylko 90 osób, została uruchomiona sprzedaż biletów na dodatkowy seans, który zaplanowano na godzinę 19:00.

Także w związku z wprowadzeniem „żółtej strefy”, WCK podjęło decyzję o odwołaniu inauguracji roku na Wadowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, która miała się odbyć w poniedziałek 5 października i była połączona z wykładem Jacka Fedorowicza. Ponieważ rozdano na ten wykład ponad 160 wejściówek, a w Sali może być tylko 90 osób, wykład zostanie wygłoszony w innym terminie. Natomiast zajęcia w grupach zajęciowych rozpoczynają się w określonych wcześniej terminach zgodnie z harmonogramem.


RAZEM Z ANDRÉ RIEU. MUZYKA Z MAGICZNEGO MAASTRICHT

4 października 2020, godz. 16:00 (brak biletów) i 19:00 – ilość miejsc ograniczona!

Maestro André Rieu powraca na nasz ekran w wielkim stylu!

Film ukazujący 15 lat koncertów z Maastricht. W tych niespotykanych dotąd czasach jest jedna rzecz, która niezmiennie łączy wszystkich ludzi na całym świecie – MUZYKA. Po ogromnym sukcesie koncertu z Maastricht w 2019 roku, André Rieu prezentuje najlepsze momenty z Maastricht z ostatnich 15 lat, tworząc przy tym wyjątkowe wydarzenie kinowe. “Razem z André Rieu. Muzyka z magicznego Maastricht” to ekskluzywne i spektakularne widowisko, które możecie obejrzeć razem z nami na dużym kinowym ekranie. Będzie to niezwykła historyczna podróż pełna śmiechu, muzyki i tańca.

Dobry humor gwarantowany!

Czas Trwania Koncertu: 140 minut

Bilety:

30 zł normalny
25 zł ulgowy
20 zł grupowy – od 15 os/KDR

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 05.10.2020 12:46

https://www.goniec.net/2020/07/29/lukaszenko-who-chciala-nas-przekupic-zadali-blokady-gospodarki-kraju/

oshin22, 04.10.2020 09:29

A >przebukować< to po jakiemu - >ponglish< ? Może by tak w sekcji KULTURA szczególniej dbać o czystość języka polskiego. Proponuję >zmianę rezerwacji<