reklama
reklama

Kacper Gołąb z „Wadowity” wicemistrzem Polski w pięknym i mądrym przemawianiu

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 23.03.2024 07:52, INFORMACJA PRASOWA
Uczeń wadowickiego liceum zdobył serca jury i publiczności,
Kacper Gołąb z „Wadowity” wicemistrzem Polski w pięknym i mądrym przemawianiu
W piątek (22.03) w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, w którym po raz trzeci z rzędu wystąpił uczeń wadowickiego I LO im. Marcina Wadowity Kacper Gołąb.

Uczeń "Wadowity" zdobył serca jury i publiczności, zajmując II miejsce za brawurowo wygłoszone przemówienie inspirowane tegoroczną, jakże aktualną sentencją „Przyszłości nie należy się bać, do przyszłości należy się przygotować”.

Członkowie jury na czele z przewodniczącą profesor Renatą Przybylską z Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreślili, że docenili Kacpra za „optymistyczny uśmiech i ujmującą, pełną empatii charyzmę”. Oprócz pamiątkowej statuetki i nagród rzeczowych pojedzie na 5 - dniową podróż studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.


Dodajmy, że pierwszą nagrodę przyznano uczennicy z I LO w Żywcu, która całe przemówienie oparła na biografii Wojciecha Korfantego, a trzecią uczennicy ze szkoły polskiej w Zaolziu za spontaniczność przekazu. W przypadku maturzysty Kacpra sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”, bo w poprzednich latach otrzymał wyróżnienie i Nagrodę Specjalną, a teraz jedną z trzech nagród głównych.

- Kacper w rozmowach z członkami jury już po wręczeniu nagród był bardzo chwalony właśnie za tę wiarę w ludzi, za zadeklarowaną otwarcie chęć oparcia sensu swojej przyszłej kariery medycznej na pomaganiu pacjentom jako sposobie na przygotowaniu się do pełnej niełatwych wyzwań przyszłości, no i na przekazie opartym na naturalnym uśmiechu i swobodzie wypowiedzi uwiarygadniającym to przesłanie. Takie jego otwarcie się, z natury bardzo spokojnego człowieka, wymagało sporo naszej wspólnej pracy, ale, jak widać, zostało finalnie docenione, co mnie jako jego opiekuna szczególnie cieszy, bo wiem, że Kacper właśnie taki jest i jak mało kto sobie na tę nagrodę zasłużył – powiedział Henryk Odrozek, polonista z „Wadowity” , komentując wyniki finału.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy