reklama
reklama

Jubileuszowa Lekcja Śpiewu Pieśni Patriotycznych w Andrychowie [FOTO]

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.11.2022 21:10,
Wydarzenie odbyło się już po raz dziesiąty.
Jubileuszowa Lekcja Śpiewu Pieśni Patriotycznych w Andrychowie [FOTO]

W niedzielę (6.11) wieczorem w kościele św. Macieja w Andrychowie odbyła się Lekcja Śpiewu Pieśni Patriotycznych. Wydarzenie, jak co roku, zorganizował Zespół Szkół ZDZ im. Armii Krajowej w Andrychowie we współpracy z parafią św. Macieja. W tym roku koncert odbył się już po raz dziesiąty.

- Pomysł zorganizowania lekcji śpiewu pieśni patriotycznych narodził się z inicjatywy dyrekcji szkoły, Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”, lokalnych środowisk społecznych i samorządowych i został przyjęty przez proboszcza parafii św. Macieja w Andrychowie. Andrychowska. Lekcja śpiewu pieśni patriotycznych wzoruje się na podobnej organizowanej od lat w Krakowie – informuje Zofia Wanat, dyrektor Zespołu Szkół ZDZ w Andrychowie.


foto: WBWięcej zdjęć:

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

suchy, 07.11.2022 11:50

W kościele nie powinny się odbywać ŻADNE imprezy rozrywkowe, nieważne czy mają charakter kabaretowy czy patriotyczny. Z prezbiterium nie można robić estrady. Do tego jest dom kultury. Ludzie, którzy przyszli na Mszę Św. na 19:30 musieli sobie poczekać godzinkę na jej rozpoczęcie. Niektórzy myśleli, że Mszy nie będzie i zabrali się do domu. Samą Mszę udało się za to "odprawić" w 25 minut.