reklama

JERZY GÓRKA ARTKIESTRA zagra w tym tygodniu 3 koncerty

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.02.2024 16:45, INFORMACJA PRASOWA
Zespół działa od 2005 roku!
JERZY GÓRKA ARTKIESTRA zagra w tym tygodniu 3 koncerty

Pierwszy z nich już we czwartek 8 lutego w Klubie Gwarek w Krakowie, drugi w piątek 9 lutego w Harris Piano Jazz Bar w Krakowie, a trzeci w sobotę 10 lutego w Cofeina Jazz Cafe w Suchej Beskidzkiej.

JERZY GÓRKA ARTKIESTRA – zespół założony w 2005 roku przez perkusistę zespołu GOLEM – Jerzego Górkę, w aktualnym składzie pracuje od 2008 roku. Muzyka zespołu tworzy wyraźnie przemyślany koncept, zawiera wiele zaskakujących zwrotów, często bardzo precyzyjnie zaaranżowana, z improwizowanymi solami poszczególnych muzyków, jest fuzją wielu gatunków muzycznych: art-rock, jazz-rock, free, muzyka współczesna.

Aktualny materiał koncertowy zawiera utwory z wydanej w 2005 roku płyty „Struktury”, płyty „Drugie wołanie” wydanej przez wytwórnię Lynx Music w 2018 roku oraz nowe utwory obecnego kwintetu.

JERZY GÓRKA ARTKIESTRA w składzie: Piotr Rupik – klawisze, Michał Kołodziejczyk – gitara, Łukasz Jura – bas, Szczęsny Skrzypiec – instrumenty perkusyjne, Jerzy Górka – perkusja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy