reklama
reklama

Energylandia podsumowała sezon. Przedstawiła też nowe etapy rozwoju

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.10.2018 13:00, PG
W najbliższych latach zagospodarowany ma zostać teren mierzący 150 hektarów powierzchni a dumą Parku będzie największy na świecie drewniany WOODEN ROLLER COASTER.
Energylandia podsumowała sezon. Przedstawiła też nowe etapy rozwoju

W sobotę (27.10.) wieczorem Park Rozrywki Energylandia w Zatorze zorganizował konferencję prasową dla dziennikarzy, na której to podsumowano ostatni sezon oraz zaprezentowano planowane inwestycje na kolejne lata.

Sezon 2018 dla Energylandii był bardzo owocny, czego najlepszym dowodem jest liczba gości sięgająca blisko półtora miliona. Był to także czas, w którym zaprezentowano flagowego, największego w Europie Mega Coastera HYPERION, a także powiększono wodną strefę Water Park o część Tropical Fun z 10 zjeżdżalniami.

Co dalej?

W najbliższych latach zagospodarowany ma zostać teren mierzący 150 hektarów powierzchni. Wśród imponujących inwestycji zaliczyć należy kolejny, rekordowy Roller Coaster. Będzie nim największy na świecie drewniany WOODEN ROLLER COASTER o wysokości sięgającej ponad 60 metrów. Po trasie sięgającej 1300 metrów poruszać się będą dwa pociągi. W każdym z nich znajdzie się miejsce dla 24 osób w 6 rzędach. Trasa wzbogacona będzie o 3 inwersje. Budowa drewnianego Roller Coastera wpisuje się w zaplanowany I ETAP rozwoju Energylandii. Premiera Wooden Roller Coastera została zaplanowana na sezon 2020.

Kolejne etapy inwestycyjne Energylandii zakładają stworzenie nowych stref Parku. Dotychczas teren Energylandii budowały cztery strefy. Od początku funkcjonowania Parku – Bajkolandia dla dzieci, Familijna dla całych rodzin oraz Ekstremalna – dla głodnych wysokiej dawki adrenaliny, a także od 2016 nowa wodna strefa Water Park, rozbudowana w tym roku o część Tropical Fun z zjeżdżalniami wodnymi.

Najbliższą (czasowo) inwestycją (ETAP I) będzie zabudowa obszaru (blisko 20 ha), składającego się z 4 modułów. Będzie można tu znaleźć 12 głównych tematycznych atrakcji (w tym wspomniany na początku WOODEN ROLLER COASTER) oraz 11 dedykowanych dzieciom. Pojawią się także akcenty edukacyjne. Ta część „nowej Energylandii” połączona będzie z istniejącą częścią Parku.

Kolejnym II EPAPEM inwestycyjnym będzie wzniesienie Hotelu w standardzie 4-gwiazdkowym i dedykowany rodzinom. Pierwszy z planowanego całego kompleksu hotelowego obiekt wyróżniać się będzie włoską architekturą nawiązującą do pięknej Wenecji i charakterystycznych kamienic ulokowanych wokół kanału z gondolami

ETAP III zlokalizowany w bliskości wybudowanego wcześniej 4-gwiazdowego Hotelu i zakładać będzie jego rozbudowę wraz z powstaniem MUZEUM KARPIA i dodatkowej infrastruktury.

ETAP IV poświęcony będzie rozbudowie Energylandii o nowe urządzenia. Kolejny obszar podzielony będzie na 4 tematyczne moduły i zakłada funkcjonowanie przez cały rok. W tym miejscu pojawi się 13 głównych atrakcji oraz 11 dedykowanych najmłodszym gościom. Nie zabraknie także edukacyjnych motywów.

W ETAPIE V inwestycji Energylandia zaplanowała budowę całorocznego AQUAPARKU, który będzie rozwinięciem funkcjonującej już 4 wodnej strefy Parku. Stąd też ulokowanie Aquaparku w towarzystwie części Tropical Fun. Lokalizacja ta ma bardzo funkcjonalne zastosowanie z uwagi na bliskość wybudowanego Hotelu. Ta część także będzie dostępna dla Gości przez cały rok.

ETAP VI to nic innego jak rozbudowa wcześniejszych rozrywkowego obszaru Energylandii o kolejne urządzenia, ciekawą infrastrukturę wzbogaconą rozbudowaną tematyzacją. Ten etap inwestycji obejmuję stworzenie 4 modułów tematycznych, w których znajdą się 10 atrakcji głównych, 6 atrakcji dla dzieci oraz atrakcje edukacyjne.
Podczas konferencji dziennikarze mieli okazję obejrzeć pokaz artystów, którzy na co dzień występują w Energylandii:
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gier228, 28.10.2018 13:55

Lichwa będąca przekleństwem dla mieszkańców Zatora !