reklama

Emeryci z powiatu wadowickiego wolą dostawać emeryturę na konto

Wiadomości, 26.10.2018 14:10, INFORMACJA PRASOWA
Wskaźnik ubankowienia wśród osób starszych rośnie. W rejonie Wadowic seniorzy wolą przelew pieniędzy z emerytury na konto bankowe, od comiesięcznej wizyty listonosza.
Emeryci z powiatu wadowickiego wolą dostawać emeryturę na konto

Z danych NBP wynika, że 57 proc. osób powyżej 59 roku życia ma konto w banku. Wśród klientów Zakładu ich liczba jest jednak większa. W rejonie Wadowic ponad 68 proc. seniorów otrzymuje świadczenie na konto bankowe. W skali kraju, aż 73 proc. emerytów wybrało tę formę odbioru świadczenia emerytalnego.

Od kilku lat wypłaty świadczeń na rachunki bankowe stopniowo rosną. Jeszcze w 2005 roku było ich nieco ponad 40 proc., a w 2008 roku – połowa. Świadczenie w formie bezgotówkowej najczęściej pobierają mieszkańcy północnej i północno-zachodniej Polski.

ZUS bardzo aktywnie walczy z wykluczeniem cyfrowym seniorów. Od wielu lat organizuje specjalne konkursy dla banków i instytucji finansowych, których celem jest promocja bezgotówkowej formy odbioru świadczeń. Zwycięskie podmioty oferują starszym klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostęp do w pełni darmowych rachunków bankowych. W lipcu tego roku umowę
o współpracy w zakresie promocji bezgotówkowej formy odbioru świadczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zawarł Bank Pocztowy. Za prowadzenie konta nie trzeba ponosić żadnych opłat, jeśli tylko co miesiąc wpływała na nie renta lub emerytura.

Przelew emerytury na konto to większe bezpieczeństwo dla emerytów, a dla ZUS mniejsze koszty obsługi świadczeń. Wypłaty emerytur i rent w formie gotówki kosztują ZUS ok. 240 mln złotych, natomiast za przelewy na konto Zakład nie wydaje ani grosza.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 26.10.2018 20:35

Widocznie "Kaczka" nie potrzebuje nie to co np: https://dorzeczy.pl/kraj/56611/Ile-mieszkan-ma-prezydent-Gdanska-Adamowicz-Mam-tyle-ile-mam.html

Keson, 26.10.2018 20:12

Kaczka do dzisiaj nie ma konta

Jepetto, 26.10.2018 14:02

Czego się obawiają lokujący produkt typu: KK jakiego nie znacie... wyłączając możliwość wpisania swego komentarza ?