reklama
reklama

26 edycja Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo”

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.10.2023 07:00,
Informacja z Domu Kultury w Kętach.
26 edycja Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo”

Dom Kultury w Kętach przystąpił do organizacji 26. edycji Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo” pod honorowym patronatem Biskupa Bielsko-Żywieckiego i Burmistrza Gminy Kęty. Jest to projekt o strukturze wielowymiarowej, w którym twórczość religijna prezentowana jest poprzez muzykę, sztuki plastyczne oraz film. Religia to temat, po który od wieków sięgają artyści, muzycy czy twórcy filmowi. Dzięki festiwalowym działaniom przybliżamy odbiorcom tę ważną część polskiego krajobrazu i polskiej kultury.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko uczestników konkursu plastycznego „Niebiańskie drogowskazy Świętych naszej ziemi” czy muzycznego.

Festiwal otwarty jest dla KAŻDEGO - PRZYJDŹ, ZOBACZ, POSŁUCHAJ!

Wiele wydarzeń jest całkowicie bezpłatnych, a bilet na seanse w ramach Filmowego Maratonu Kinowego kosztuje 14 zł.

PROGRAM KONKURSU MUZYCZNEGO PSALLITE DEO

Wszystkie działania objęte projektem organizowane są z myślą o społeczności lokalnej i wpisują się w obchody święta miasta i przypadającą w tym roku 550 rocznicę śmierci św. Jana Kantego – patrona Kęt.


W tym roku festiwal będzie trwał od 19 do 22 października 2023r. i złożą się na niego następujące działania:

* 26. KONKURS MUZYCZNY „PSALLITE DEO” skierowany do chrześcijańskich środowisk artystycznych: amatorskich zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, chórów, ludowych zespołów śpiewaczych, scholi i solistów, zakończony projekcją filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” i spotkaniem z reżyserem.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę 21 października od godz. 9:00.

* KONKURS PLASTYCZNY „Niebiańskie drogowskazy Świętych naszej ziemi” pod patronatem Fundacji im. Heleny Kmieć - zadaniem uczestników konkursu będzie przedstawienie postaci wybranego świętego lub błogosławionego wraz z jego atrybutem oraz krótkim tekstem zawierającym przesłanie tego świętego, jego dewizę życiową, czy ponadczasowe wartości i postawy życiowe godne naśladowania. Podczas podsumowania konkursu w dn. 20.10.2023r. i wernisażu pokonkursowej wystawy prac naszymi gośćmi będą przedstawiciele Fundacji im. Heleny Kmieć. Wydarzeniu będzie też towarzyszyć wystawa "Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można".

* FESTIWALOWY PRZEGLĄD FILMOWY, w którym prezentowane będą filmy o tematyce religijnej i społeczno-moralnej:
19 października
godz. 16:00 „Raport Pileckiego” (2023) - cena biletu: 14 zł
godz. 18:30 - „Żeby nie było śladów” (2021) - cena biletu: 14 zł

20 października
godz. 17:00 spotkanie z przedstawicielami Fundacji im. Heleny Kmieć i projekcja filmu „Helenka” (2019) - wstęp wolny!

21 października
godz. 14:30 projekcja filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” (2023) i spotkanie z reżyserem Dariuszem Walusiakiem - wstęp wolny!
godz. 18:00 „Blachnicki. Życie i światło” (2021) - cena biletu: 14 zł

* XI JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI z obchodami 550-lecia śmierci św. Jana Kantego pod jego pomnikiem w kęckim rynku – niedziela 22 października, godz. 9:00 – 14:30.

Więcej informacji, formularze zgłoszeniowe, na stronie Domu Kultury w Kętach: https://domkultury.kety.pl/wydarzenia/26-festiwal-tworczosci-religijnej

źródło: Dom Kultury w Kętach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy