reklama

Znalazły się dodatkowe miliony na rozbudowę szpitala

Gospodarka, Wiadomości, 21.06.2023 11:00, red
3 mln zł z rezerwy budżetu państwa.
Znalazły się dodatkowe miliony na rozbudowę szpitala
Trwają prace budowlane związane z rozbudową Szpitala Powiatowego w Wadowicach o dwa dodatkowe piętra. Wykonuje je firma WARBUD S.A. z Warszawy, a ich koszt to ok. 32 mln zł. Według wyliczeń ZZOZ w Wadowicach ok. 10 mln zł może kosztować wyposażenie, które znajdzie się w nowych kondygnacjach. Prace powinny potrwać do końca 2023 roku.

Budowa jest finansowana przede wszystkim z budżetu powiatu, ostatnio kilka mln zł dorzuciły gminy powiatu wadowickiego.

Niemniej budżet i tak się nie spinał. Szpitalowi zaczęło brakować pieniędzy na rozbudowę i wyposażenie. Niedawno dyrektor szpitala Barbara Bulanowska zwróciła się do Starostwa Powiatowego w Wadowicach o udzielenie pożyczki do kwoty 7 mln zł na dokończenie inwestycji. Spłata nastąpi w latach 2026 -2032 w wysokości 1 mln zł rocznie.

Udało się załatwić ekstra pieniądze na rozbudowę. W środę (21.06) w wadowickim szpitalu podpisana została umowa zgodnie z którą na rozbudowę szpitala zostaną przeznaczone dodatkowe 3 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Umowa zawarta została pomiędzy Powiatem Wadowickim a Małopolskim Urzędem Wojewódzkim.

Przypomnijmy, pawilon „E” wadowickiego szpitala miał do tej pory pięć kondygnacji. Budowa szóstej ma umożliwić utworzenie nowego Ośrodka Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej. Na siódmej mają zostać umieszczone oba oddziały chorób wewnętrznych, z których jeden obecnie znajduje się w pawilonie E, natomiast drugi – w pawilonie C.

foto: Małopolski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 21.06.2023 11:04

Zakon żebrzący, pierwszy z prawej brat Filip mniejszy wraz z siostrą Beatą i przeorem Eugeniuszem u Wielkiego Mistrza Łukasza, w trakcie rytuału dziadowania.