Zmiana pogody, kiedy zaczną grzać?

, Gospodarka, Wiadomości, 25.09.2020 08:40, GM, foto: WB
Od soboty (26.09) temperatura pójdzie mocno w dół, w nocy synoptycy zapowiadają zaledwie kilka stopni powyżej zera. Czy w blokach ruszy sezon grzewczy?
Zmiana pogody, kiedy zaczną grzać?

W Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wszystko jest już gotowe. Powoli rozpalany jest piec i i na weekend wszystkie kaloryfery będą już ciepłe.

Gotowy do sezonu grzewczego jest również drugi wielki dostawca ciepła w Andrychowie, czyli elektrociepłownia w centrum miasta, która od roku zarządzana jest przez miejską spółkę. Tutaj w zasadzie chodzi tylko o zlecenie o dostawę ciepła ze strony wspólnot mieszkaniowych

Jak dowiadujemy się od prezesa Mirosława Nowaka, na razie nie udało się kupić nowych kotłów gazowych, bo składane przez firmy oferty przewyższały zarezerwowany na ten cel budżet.

Jedno jest pewne – ogrzewanie z tej elektrociepłowni będzie ekologiczne. W sezonie jesienno-zimowym do produkcji energii planuje się wykorzystać tylko gaz.

- Cały czas pracuje wynajęty kontener do produkcji pary, który wystarczy do zapewnienia ciepła wszystkim odbiorcom. Jednocześnie działamy w kierunku uruchomienia docelowej kotłowni – mówi nam Mirosław Nowak.

Spółka jest także na etapie wyboru wykonawcy zabudowy tłumika turbiny gazowej, który mocno hałasuje, co bardzo odczuwają mieszkańcy. - Przed końcem roku hałas od strony elektrociepłowni powinien zostać ograniczony – przekonuje M. Nowak.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 26.09.2020 20:27

@barte. Witojcie żakogrodzka propagando. Mimo licznych i uzasadnionych wątpliwości części radnych oraz części obywateli, ręce do głosowania ślepo/wiernych/posłusznych wójtowi radnych przegłosowały inicjatywę dzięki której wiemy na co będą wydane wspólne pieniądze wszystkich obywateli gminy w imię zwiększenia zbyt przecież jeszcze małego zadłużenia nas wszystkich. Czyli jaka para, pójdzie w jaki gwizdek oraz z czego wygenerowana i za czyje pieniądze... Po co nam wydatki na asfaltowe drogi do WSZYSTKICH domów, po co wydatki na WSZYSTKIE szkoły, po co parkingi dla WSZYSTKICH mieszkańców, po co wodociągi do WSZYSTKICH domostw? No ważniejsze dla póki-co-władzy, żeby NIEKTÓRE biznesy się kręciły, NIEKTÓRZY mieli asfalcik, NIEKTÓRE szkoły były doinwestowane itd. No i aby dobre samopoczucie kręgów lokalnej władzy wspierane najwyższymi w okolicy pensjami i premiami nie zanikało jak najdłużej... Aha i nie musisz przypominać, że elektrociepłownia działa... słychać to niestety całą dobę. Nawet w Parku Krajobrazowym Beskidu Małego. Gratulujemy i czekamy na spalarnię. Całe szczęście, że burmistrz podjął pytając WSZYSTKICH Obywateli Gminy Andrychów taką inicjatywę... jasne. Ironia jest celowa i zamierzona, podobnie jak wszelkie podobieństwa nazw, osób, miejsc - włączając gminne urządzenia emitujące gazy cieplarniane aktualnie i w bliżej dającej się przewidzieć przyszłości.

martynowski, 25.09.2020 23:53

ciepło będzie :)

sowa, 25.09.2020 20:12

@barte Kpij dalej.

barte, 25.09.2020 10:13

Całe szczęście że mimo sprzeciwu lokalnych partyjniaków z pisu burmistrz podjął inicjatywę w sprawie elektrociepłowni i elektrociepłownia cały czas działa