Wielki sukces odniosła uczennica klasy III humanistycznej andrychowskiego Liceum - Wiktoria Kierpiec

, MAGAZYN, Wiadomości, 24.09.2020 09:47, INFORMACJA PRASOWA
Wielki sukces odniosła uczennica klasy III humanistycznej andrychowskiego Liceum- Wiktoria Kierpiec.
Wielki sukces odniosła uczennica klasy III humanistycznej andrychowskiego Liceum - Wiktoria Kierpiec

W małopolskim finale Ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności, który odbył się 17 września br. w Krakowie zajęła I miejsce!

Wiktoria wraz ze zdobywcami drugiego i trzeciego miejsca ( lista najlepszych w finałach wojewódzkich: https://olimpiadasolidarnosci.pl/2020/09/znamy-wyniki-etapu-wojewodzkiego/ ) będzie reprezentowała Małopolskę w grudniowym ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Szczecinie. Etap finałowy składa się z dwóch części: egzaminu ustnego oraz z przygotowania i publicznej obrony prezentacji multimedialnej. Nagrodami są m.in promesy indeksów wyższych uczelni, czy stypendia naukowe. Przed finałem Wiktorię czeka jeszcze jedna przygoda- wizyta studyjna w Gdańsku, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970 – 1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

Warto przypomnieć, że w roku szkolnym 2018/19 brat Wiktorii Łukasz Kierpiec (także uczeń klasy humanistycznej ILO) w etapie małopolskim zajął II miejsce a wraz z drużyną z Małopolski w finale centralnym zdobył trzecie miejsce.

W tegorocznym etapie małopolskim ILO reprezentowała również Patrycja Olajossy (kl.IIIh). Obie uczennice przygotowywały się do konkursu pod okiem Pani mgr Anny Semik.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 25.09.2020 23:54

pani Anna znakomity nauczyciel z historii, pamiętam z gimnazjum i pozdrawiam!