reklama

Tragiczny stan dróg lokalnych w gminie Kęty. Radny apeluje o wykonanie chociaż rowów

, Gospodarka, Wiadomości, 17.12.2020 08:15, PG
Stan dróg w tej gminie jest częstym tematem sesyjnych dyskusji.
Tragiczny stan dróg lokalnych w gminie Kęty. Radny apeluje o wykonanie chociaż rowów

Podczas sesji Rady Gminy Kęty radny Lesław Kuźma zwrócił uwagę na to, że po raz kolejny brakuje pieniędzy w budżecie na drogi gminne.

- Zgłaszałem problemy z odwodnieniem. W Bulowicach stan dróg jest tragiczny. – mówił radny, który apelował o wykonanie rowu na ul. Skotnica w Bulowicach od strony lasu. - To jest droga, która ma ogromne natężenie ruchu. Kierowcy przemieszczają się tamtędy w kierunku województwa śląskiego. Ta droga na razie jest w dobrym stanie ale rowy trzeba wykonać.

Jak zaznaczył radny to jest jedyna droga, która jest w miarę w dobrym stanie ale reszta to katastrofa.

- Ja co miesiąc powtarzam to samo. Na drogi gminne w tym roku przeznaczono milion złotych , z czego 200 tys. zł idzie na rowy. Nie będzie więcej pieniędzy na inwestycje bieżące, bo przed nami bardzo trudne lata. Na chwilę obecną nadwyżki są gromadzone żeby przygotować propozycję uchwały budżetowej . Środki na drogi co roku są ale zwiększenia na rowy nie będzie. – powiedział burmistrz gminy Kęty Krzysztof Klęczar.

foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy