reklama

Radni zdecydują ilu uczniów ma być w klasie

, Polityka, Wiadomości, 16.12.2020 13:20, PG. foto: pixabay
Czy staną na wysokości zadania?
Radni zdecydują ilu uczniów ma być w klasie

W czwartek (17.12.) na sesję Rady Gminy Wieprz trafi uchwała zmieniająca uchwałę z 2002 roku w sprawie nadania Statutu Zespołom szkół Samorządowych Gminy Wieprz.

Jeśli radni ją przegłosują, to klasy będą dzielone na dwie, jeśli będą liczyć 26 uczniów i więcej. Jest to projekt uchwały, który przygotował radny Bogdan Gawenda. Jednak wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek stwierdziła, że Rada Gminy nie ma takiej kompetencji, a projekt uchwały powinna przygotować Rada Pedagogiczna. W takim razie nie do końca wiadomo czy dojdzie do głosowania, czy raczej uchwała zostanie wycofana z porządku obrad.

Sprawę będziemy monitorować.

O podział licznych oddziałów uczniów od kilku miesięcy walczą rodzice czwartej klasy w Zespole Szkół nr 1 w Wieprzu, która liczy aż 32 uczniów. W staraniach poparło ich Małopolskie Kuratorium Oświaty, które z powodu braku wykonania zaleceń przez wójta gminy, wszczęło postępowanie administracyjne w tej sprawie. Rodzice napisali też do Ministra Edukacji.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy