reklama
reklama

Tak ma wyglądać obwodnica Zatora [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 26.04.2023 13:50,
Przewidywany czas budowy to lata 2024-2026.
Tak ma wyglądać obwodnica Zatora [FOTO]

Trzy firmy przeszły do drugiego etapu postępowania, którego celem jest wybór wykonawcy obwodnicy Zatora w nowym przebiegu DK28. To pierwsza inwestycja GDDKiA, która będzie budowana z wykorzystaniem metodyki i narzędzi BIM (ang. Building Information Modeling).

Etap oceny wniosków

Wykonawcę obwodnicy Zatora GDDKiA wybierze w trybie dialogu konkurencyjnego, przewidzianym w Prawie Zamówień Publicznych. Pierwsza tura dialogu to złożenie przez zainteresowanych wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i ich ocena przez krakowski Oddział. Budową obwodnicy Zatora zainteresowało się sześć podmiotów.

Do kolejnego etapu GDDKiA wyłoniła trzy: Mostostal Warszawa, Konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe (lider) i Strabag (partner) oraz SKANSKA. Wykonawcy mają 10 dni na złożenie ewentualnego odwołania od wyniku wyboru. Po upływie tego terminu GDDKiA zaprosi trzy podmioty, których oferty otrzymały najwyższą liczbę punktów, do udziału w drugiej, kluczowej turze postępowania - dialogu.

Obwodnica Zatora 

Nowa droga będzie miała 2,1 km długości i ominie centrum Zatora po zachodniej stronie miasta. Będzie przebiegać od ronda na skrzyżowaniu DK44 i DW781 (ul. 1-go Maja) do stacji paliw przy DK28 (ul. Wadowicka). Odcinek będzie drogą jednojezdniową klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego), z jednym pasem ruchu w każdym kierunku. W ramach inwestycji zostaną rozbudowane fragmenty ul. Wadowickiej (DK28), ul. Gen. Sikorskiego (DW781), ul. Bugajskiej (droga powiatowa) oraz ul. Jana Pawła II i ul. Hallera (drogi gminne). Dodatkowo powstaną też nowe drogi gminne, służące do obsługi komunikacyjnej przyległego terenu. Zostanie również przebudowana infrastruktura techniczna (wodna, kanalizacyjna, gazowa, elektroenergetyczna i teletechniczna), kolidująca z inwestycją. 

Mieszkańcy będą mogli korzystać z dwóch przejść podziemnych pod nową drogą, którymi będzie poprowadzony ruch pieszy i rowerowy. Inwestycja została zaprojektowana tak, by zminimalizować jej wpływ na środowisko. Przewidziano jedno przejście i trzy przepusty dla zwierząt. Powstaną dwa stawy kompensacyjne (sztuczne mokradła dla zwierząt) i ekrany akustyczne.  

Droga powstanie w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. Przewidywany czas budowy to lata 2024-2026. 

źródło: GDDKiA Kraków

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 26.04.2023 18:49

@Tyci jak poprosisz ładnie to kupię Ci mikromierz OOO HA HA HA

Tedi, 26.04.2023 15:09

Tomekx jak poprosisz ładnie to kupię Ci kalkulator

tomekх, 26.04.2023 15:01

Nudny Tyci jesteś

Tedi, 26.04.2023 13:55

Tomekx ,sumienie mnie ruszyło, I chciałbym ułatwić Ci liczenie,wiem ze miałeś wypadek, (na nieszczęście przeżyłeś) ale postanowiłem kupić Ci liczydło,aby odciążyć twój instynkt