reklama
reklama

Pijany kierowca z powiatu wadowickiego wylądował w rowie

Na sygnale, Wiadomości, 26.04.2023 11:48, eł

Do zdarzenia doszło w Głębowicach.

Pijany kierowca z powiatu wadowickiego wylądował w rowie

W miniony czwartek świadkowie zdarzenia drogowego w Głębowicach zadzwonili na numer alarmowy 112 i zgłosili, że do rowu w tej miejscowości wjechał samochód marki kia. Z ich relacji wynikało, że kierowca był nietrzeźwy.

Jeden z patroli oświęcimskiej drogówki udał się we wskazane przez nich miejsce. Jak się okazało, kierowca kii rzeczywiście nie wylewał za kołnierz, zanim usiadł za kierownicą. Badanie jego stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy policji. To 60-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna do nawet 60 tysięcy złotych. - Na podziękowanie za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują świadkowie zdarzenia, którzy na miejsce wezwali służby ratunkowe - zaznacza aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Foto: KPP w Oświęcimiu

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 27.04.2023 02:42

To był samolot czy samochód. Nie można tak jak jest w treści newsa tak samo napisać w tytule że wjechał tylko takie na siłę udziwnianie z uporem maniaka. Zakotwiczył.

tomekх, 26.04.2023 15:00

Nudny Tyci jesteś

Tedi, 26.04.2023 13:14

Tomekx miałeś nie pić, tylko liczyć