reklama
reklama

Sporo kasy na drogi w Wieprzu

Gospodarka, Wiadomości, 19.10.2016 08:30, PG
W środę (12.10.) w Wiejskim Domu Kultury we Frydrychowicach odbyła się Sesja Rady gminy Wieprz, w której uczestniczył starosta wadowicki Bartosz Kaliński.
Sporo kasy na drogi w Wieprzu

 

Radni gminy Wieprz dziękowali staroście za dotychczasowe inwestycje powiatu w ich regionie.

 

Jednocześnie przedstawili staroście listę kolejnych zadań, które są potrzebne  do wykonania w następnych latach.

 

Jak informuje Starostwo, w tym roku Powiat Wadowicki przeznaczył na drogi w gminie Wieprz już prawie 2,5 mln zł. Prawie 200 tys. zł przeznaczono na remonty cząstkowe, a 215 tys. zł – na bieżące utrzymanie dróg.

Kolejne 340 tys. zł wydano na tzw. „inwestycje z klucza”, czyli:  przebudowę chodnika w Gierałtowicach – łącznie 260 metrów, a także modernizację drogi we Frydrychowicach, na co składa się 220 metrów nowego chodnika, 270 metrów nowej nawierzchni oraz przebudowa przepustu.

 

Obecnie trwa remont mostu we Frydrychowicach, który kosztuje 1,75 mln zł.  Zobacz: Po moście została wielka dziura [FOTO]

 

W planach jest również przebudowa pięciokilometrowego odcinka drogi Wieprz – Nidek – Witkowice. Przetarg w tej sprawie ma zosta niedługo rozstrzygnięty. Powiat zabezpieczył 2 mln zł. w budżecie na ten cel a koszt całej modernizacji ma wynieść ponad 5 mln zł.  

 

Droga powiatowa nr 1757 K Wieprz – Nidek – Witkowice:

 

 

 

 

foto z sesji: Starostwo Powiatowe Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

guide, 21.10.2016 10:51

po mroźnej zimie, nie trzeba będzie frezować asfaltu w Nidku, przed remontem drogi, bo znikną jego resztki niestety Nidek miał pecha, bo wszystkie drogi prowadzące do centrum miejscowości mają kategorię dróg powiatowych teraz czas na podniesienie standardu dróg, chodników i ścieżek rowerowych :)

Iogin, 19.10.2016 23:28

"Obecnie trwa remont mostu we Frydrychowicachł" ... MOSTU ??? Raczej mosteczka :-) "który kosztuje 1,75 mln zł" :-) A ile kosztuje samo wykonanie tego mosteczka ? A co do Nidku :-) to Nidek WITA dziurami w drodze i ŻEGNA dziurami w drodze :-)