reklama

Ścieki droższe. Na razie ludzie tego nie odczują

Gospodarka, Wiadomości, 03.07.2023 13:15, red
Gmina Wieprz dopłaci dodatkowo 98 gr do każdego 1m3.
Ścieki droższe. Na razie ludzie tego nie odczują
4 lipca na nadzwyczajnych obradach zbiera się Rada Gminy Wieprz. Powód – konieczność ustalenia dopłat z kasy gminy do ścieków odprowadzanych przez mieszkańców.

Koszty obsługi i dostarczania ścieków z Wieprza na oczyszczalnię w Andrychowie poszły ostatnio w górę, a jednocześnie Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wieprzu nie może wnioskować do rządowej spółki „Wody Polskie” o korektę, podwyżkę aktualnej taryfy dla mieszkańców, ponieważ nie upłynął jeszcze 18-miesięczny okres obowiązywania dotychczasowej taryfy.

Obliczono, że aktualnie różnica pomiędzy kosztami odbioru ścieków na oczyszczalni w Andrychowie (tzw. cena hurtowa), a tym co płacą mieszkańcy wynosi 98 gr na każdym 1 m3 ścieków.

Władze gminy Wieprz zdecydowały, że ta różnica będzie pokrywana z kasy gminy. Uchwała w tej sprawie będzie we wtorek głosowana przez radnych gminnych.

- Udzielenie dotacji przedmiotowej do każdego 1 m3 odprowadzonych ścieków jest niezbędne do zbilansowania kosztów ponoszonych na prowadzoną przez GZWiK Wieprz działalność w obszarze obioru ścieków komunalnych i pozwoli zachować możliwość dalszego finansowania świadczonych usług. Biorąc pod uwagę powyższe, podjęcie uchwały jest uzasadnione – informują władze gminy Wieprz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy