reklama

Radny pyta burmistrza: kiedy remont przedszkola?

Gospodarka, Wiadomości, 23.06.2023 16:30, red
Dokumentacja jest już gotowa od 2 lat i co?
Radny pyta burmistrza: kiedy remont przedszkola?

Radny Jakub Guzdek [na zdjęciu w środku] pytał ostatnio burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka kiedy remontowane będzie przedszkole przy szkole w Rzykach. Pozwolenie na remont wydane zostało już w 2021 roku i od tej pory nic w tej sprawie się nie dzieje.

- Przedszkole w każdej miejscowości pełni niezwykle istotną rolę w rozwoju i edukacji dzieci. Jednak obecny stan pomieszczeń jest wysoce niezadowalający. Przedszkole powinno zapewnić optymalne warunki do nauki i rozwoju dzieci. Jako gmina powinniśmy dbać o naszych mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych i zapewnić im wysoką jakość infrastruktury publicznej. Proszę również zwrócić uwagę na fakt, że dzieci to nie koszt, to najlepsza inwestycja każdej gminy - argumentuje radny Jakub Guzdek.

W imieniu burmistrza odpowiedział mu Szymon Wnęczak, kierownik wydziału inwestycji i drogownictwa w magistracie w Andrychowie.

Z odpowiedzi wynika, że pieniędzy na remont przedszkola w Rzykach nie ma, ale "nieustannie trwają starania w pozyskaniu środków na realizację przedmiotowego zadania" .

Aktualnie - zdaniem Szymona Wnęczaka - brak programów unijnych, w które wpisałaby się ta inwestycja oraz brak środków finansowych w budżecie gminy na 2023 rok na ten cel. Kierownik informuje, że remont przedszkola w Rzykach przewiduje się w latach 2024-26. W I etapie wykonany zostanie remont centralnego ogrzewania, a w drugim przeprowadzona zostanie modernizacja pomieszczeń placówki. Pozwolenie na remont jest ważne do października 2024 roku i przed tym terminem prace powinny się rozpocząć.

foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 23.06.2023 21:07

Guzdek remont planowany jest na 2035 rok. Chłopcze zadajesz głupie pytanie. Przyjedź i popatrz jak wygląda szkoła podstawowa nr 5 w Andrychowie, chodnik 40 lat na obiekcie nie remontowany. Szkoła się sypie. Sufity pozalewane, elewacja się sypie, ogrodzenie od nowości nie wymienione. A tu mieszka dziesięć tysięcy mieszkańców!!!!! Ale były dziś bardzo ostre komentarze rodziców na zakończenie roku szkolnego. Tych słów nie da się zacytować. Burmistrz Żak jest nieudolny... A tyle milionów złotych poszło na asfalt na pańskiej górze, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich!!!!!!!! Teraz jeszcze będą oświetlać las na pańskiej górze i zamontują kamery. A tam gdzie kradną samochody kamer brak. A czy straż miejska w Andrychowie żyje??? Jakoś zero reakcji z ich strony na samochody parkujące na chodniku na ulicy Krakowskiej naprzeciwko Alior Bank, przed Peri Peri i poniżej codziennie pół dnia stoi czarna skoda. Oczywiście nie widzą też parkujących aut na nowych chodnikach na Lenartowicza. A za to są teraz solidne mandaty i punkty karne.