reklama
reklama

Pierwszy odcinek remontowanej od kilku lat drogi nad jeziorem już gotowy

Gospodarka, Wiadomości, 02.02.2024 19:40,
Jeździ tam wiele osób z naszego regionu.
Pierwszy odcinek remontowanej od kilku lat drogi nad jeziorem już gotowy
Popularna droga wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego i Jeziora Żywieckiego od kilku lat jest w remoncie. Takim porządnym, za ponad 200 mln zł. Prace są bardzo uciążliwe dla kierowców i okolicznych mieszkańców, ale są dobre wieści - remont powoli dobiega końca, a niedawno przekazano do użytku pierwszy odcinek.

Remont drogi z Kobiernic do Żywca przygotowywany był od 2015 roku, kiedy zlecono wykonanie projektu. Zadanie było podzielone na dwie części: od skrzyżowania z DK 52 w Kobiernicach do granicy Czernichowa oraz od Czernichowa do skrzyżowania z DW 946 w Żywcu – Oczkowie.

Druga część zadania jest już zakończona i oddana do użytku. Remont kosztował ponad 60 mln zł, a objął drogę o długości 4,5 km.

Do października tego roku mają zakończyć się prace na dłuższym odcinku - od skrzyżowania z DK 52 w Kobiernicach do granicy Czernichowa. Ich koszt to aż 155 mln zł. Prace cały czas trwają.


foto: Śląski Urząd Marszałkowski
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy