reklama
reklama

Pieniądze ciągle do wzięcia. Nie wszyscy do tej pory skorzystali

Gospodarka, Wiadomości, 28.03.2021 17:35,
Większość rodziców nie wykorzystało do tej pory bonu turystycznego.
Pieniądze ciągle do wzięcia. Nie wszyscy do tej pory skorzystali

Jak informuje rzecznik małopolskiego ZUS Anna Szaniawska, w Małopolsce na 377 tys. przygotowanych bonów turystycznych rodzice dotychczas aktywowali zaledwie 118 tysięcy. Z bonu można korzystać jeszcze przez rok, czyli do 31 marca 2022 roku.

Polski Bon Turystyczny zaczął obowiązywać w wakacje 2020 roku. Przysługuje na dziecko, na które rodzic otrzymuje świadczenie lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+, czyli praktycznie wszystkim rodzicom, którzy wychowują dziecko do 18 roku życia.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, o tej samej wartości.

Bon można wykorzystać np. podczas wakacji, czy zapisując dziecko na kolonię. Nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Jest ważny do 31 marca 2022 roku. Do tego dnia należy bonem zapłacić, usługa zaś może być zrealizowana później. Aby go aktywować trzeba mieć profil (konto) na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Małopolska i tak jest w czołówce pod względem wykorzystania bonów. Za wypoczynek w naszym regionie turyści zapłacili u niemal 3,7 tys. podmiotów turystycznych, a wartość świadczonych usług sięgnęła 53,1 mln złotych. Ze wszystkich województw to Małopolska jest jednym z regionów, gdzie beneficjenci bonu zostawili najwięcej pieniędzy. Chętniej płacono bonem tylko w województwie pomorskim (53,6 mln zł).

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy