reklama
reklama

Olszyny w końcu doczekają się remontu. Znalazły się pieniądze

Gospodarka, Wiadomości, 01.04.2021 16:15, red
Wszystko dlatego, że pojawiły się dodatkowe źródła finansowania.
Olszyny w końcu doczekają się remontu. Znalazły się pieniądze
Są szanse, że od wielu lat obiecywany remont osiedla Olszyny w Andrychowie w końcu dojdzie do skutku. Rewitalizacja osiedla Olszyny ma obejmować wymianę nawierzchni na uliczkach, przebudowę jezdni, remont chodników, wykonanie nowych parkingów, ścieżki rowerowej.

Tej inwestycji nie ma w budżecie gminy na ten rok, ale ostatnio pojawiły się nowe źródła finansowania.

W środę (31.03) zapadła decyzja o przyznaniu 1,5 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na tę inwestycję. Dodatkowo kilka dni wcześniej gmina otrzymała 8 mln zł na rewitalizację Pańskiej Góry. "Zwolnione" w ten sposób fundusze w budżecie gminy, które miały iść pierwotnie na Pańską Górę, mają być przeznaczone właśnie na remont osiedla Olszyny,

1 kwietnia władze Andrychowa powołały komisję przetargową do przygotowania i przeprowadzenia przetargu na przebudowę os. Olszyny w Andrychowie. Na jej czele stanął Szymon Wnęczak, kierownik wydziału inwestycji i drogownictwa w magistracie w Andrychowie.

Inna sprawa, że przetarg przetargiem, a wszystko zależeć będzie od ofert, jakie zostaną złożone. Dodajmy, że przetarg na remont tego osiedla już raz, kilka lat temu, był ogłoszony. Wtedy jednak złożone oferty znacznie przewyższały pulę pieniędzy zarezerwowanych na ten cel w budżecie. Biorąc pod uwagę, że teraz urząd ma ekstra pieniądze na ten cel, są szanse, że tym razem remont dojdzie do skutku.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 02.04.2021 23:36

@Archanioł Michał, @Zakolog. Nie wszystko co się dzieje, dzieje się przecież na forum mamNewsa, nie wszystko tu można, lub trzeba pisać. Ale uważam, a nawet zapewniam, że warto. Nie tylko KK czyta mamNewsa... . Siła wieści gminnych z drugiego obiegu, może oczywiście być spora, ale jeszcze ważniejsze są fakty. Mieszkańcy mają prawo znać FAKTY i inne punkty widzenia, a nie tylko słuchać reklam i propagandy działań władzy, bo te służą tylko obrazowi władzy i to często zafałszowanemu! nie zaś obywatelom. Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce. Drobiazgów parę się uchowa. Kultura, sztuka, WOLNOŚĆ SŁOWA. Kochani. Róbmy swoje! Może to coś da. Kto wie? Niejedną jeszcze paranoję, Przetrzymać przyjdzie robiąc swoje! HATIKVA !

Archanioł Michał, 02.04.2021 22:50

dopisek dla tych, których INNA MOC mogła zbulwersować: potrzebujemy sojuszników w walce z czyniącymi ZŁO. Każda MOC ( Szef jest jej źródłem, widziałem to w jego oczach na jednej z odpraw ;)) jest DOBREM w tym starciu z przeciwnikiem, który ma do dyspozycji TYLKO przemoc, której się boimy a ON mówi słowami Św. JP II " NIE LĘKAJCIE SIĘ".

Archanioł Michał, 02.04.2021 21:30

@Zakolog tak "szeptanie" ma znaczenie. Pisaliśmy o tym i dlatego piszemy ;). Jednak to tylko złudzenie , że osiągnie masę krytyczną bez wsparcia innymi działaniami informacyjnymi. Moja nadzieja w tym , że KK wykorzysta Twoje pisanie i ciosy zostaną wyprowadzone. Bo problem jest dużo głębszy i Neuman (polityk PO ) przedstawił go jasno "Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują" i widzą "chłopaka z plakatu". Tylko bomba-ciosy ich mobilizują. Ale dość tych wywodów. Trzeba działać bo ZŁO się dzieje. Niech DZISIAJ UMARŁY JUTRO ZMARTWYCHWSTAŁY CZY TEŻ INNA MOC DA NAM SIŁY PRZECIWSTAWIĆ SIĘ TEMU. AMEN. Pozdrawiam serdecznie.

Zakolog, 02.04.2021 20:23

@Archanioł Michał - Może nie powinienem tego pisać, ale prowadźmy naszą pracę organiczną bez ściemy, to w dłuższej perspektywie będzie procentować. Oczywiście masz rację, co do masowej i totalnej propagandy, ale do tego trzeba mieć w kieszeni media i ich redaktorów. To, że My tu jeszcze piszemy jest naprawdę cudem, którego sam nie rozumiem. W propagandzie jest pewna jej forma, której zawsze i wszędzie najbardziej boją się rządzący. Ta forma to szeptanka miejska, powtarzana z ust do ust informacja, która wbrew pozorom rozchodzi się w społeczeństwie wykładniczo. Jeśli nasze wpisy przeczyta ze zrozumieniem 20 osób, to tylko kwestią czasu jest, kiedy obejmą one swoim oddziaływaniem znaczącą część andrychowskiej populacji. Przynajmniej taką mam nadzieję.

Archanioł Michał, 02.04.2021 17:46

Oczywiście kombinacja ciosów w dowolnej kolejności ;)

Archanioł Michał, 02.04.2021 17:44

@Zakolog takie analizy można robić dla skali makro biorąc pod uwagę codzienne oglądanie wiadomości na trzech kanałach , w radio i innych - prawie wszyscy wyborcy. Tutaj to tak nie działa. Oglądalność tego przedstawienia raptem 318 (na teraz) . @FeelFree i inni nie widzieli tego obrazu w ten sposób. "Wprawne oko" i owszem widzi to tak jak przedstawiłeś. itd itp. Sprawa autobusików jak najbardziej może okazać się mocnym "podbródkowym". Może zaliczą matę ale do nokautu daleko. Autobusiki i strefa to już niezła kombinacja po niej liczenie i jeszcze staja do walki. Po nich przydałby się trzeci nokautujący :). Elektrociepłownia?

FeelFree, 02.04.2021 11:09

@Zakolog - masz coraz trafniejsze, całościowe koncepcje klaryfikujące meandry andrychowskiej sceny politycznej (-‿◦)

Zakolog, 02.04.2021 07:59

@Archanioł Michał - To prawda, przyznaję są sprawni, ale też popełniają poważne błędy. W przypadku autobusów zamiast szybko określić pola sił i przystąpić do negocjacji, to ich rozdmuchane ego pozbawione specjalistycznej wiedzy nie pozwoliło im na zduszenie problemu w zarodku. Ktoś to Ich trafił, wiedział jak uderzyć, gdzie uderzyć i czym uderzyć. Bardzo wątpię, aby to był radny Kubień. Oczywiście pan Krzysztof będzie wykorzystywał politycznie ten stan rzeczy, bo takie jest wilcze prawo opozycji. Byłby głupi, gdyby odpuścił taką okazję. Szczególnie, że Tomeczek w swojej megalomani, ogłosił miastu i światu- to Ja nakazałem wycofać wszystkie autobusy do „serwisu”. Kolejnym krytycznym błędem był wywiad udzielony mamNewsa. Dotychczas Jego siłą, był socjologiczny fakt, w którym Jego zwolennicy i sympatycy utożsamiali się z Jego kreowanym wizerunkiem. Tu za przykład mamy słynną wypowiedź radnego Prusa do radnego Kubienia. Ludzie pozbawieni własnej podmiotowości, wyobrażają sobie, iż posiadają cechy ich przywódcy. Nawet fizycznie naśladują Jego zachowania. I nagle widzą obraz zastraszonego starszego pana, nad którym góruje ponad dwukrotnie młodsza filigranowa dziewczyna. Ten obraz od razu z jaźni doznającej zostanie zapisany do jaźni kompletującej i tam zostanie na długo. Ten świat z kryształu ma już tyle pęknięć, że w każdej chwili może się rozsypać.

tomekx, 01.04.2021 22:37

Lux kolejne osiedle w Andrychowie do remontu na kadencji burmistrza Żaka

Archanioł Michał, 01.04.2021 21:34

@Zakolog jedni widzą, a inni poddają się manipulacji. A oni w niej są bardzo sprawni.

Archanioł Michał, 01.04.2021 21:08

@Skalpel niestety racja. Mamona nabrała rozpędu. Oni zaszli już tak daleko , że się nie cofną. Tekst obserwatora 2010 pod autobusami napawa nadzieją. Pali się pod ich dupskami. Robią w pampersy jak to nazwał inny. Tomuś bredzi w wywiadzie. A może to tylko moje zwidy. Oby nie.

Zakolog, 01.04.2021 20:44

@Skalpel, Pewnie masz rację, ale jak ten Titanic przywali w tę górę kredytową i Andrychowianie poczują tą finansową otchłań, zobaczą bezkres oceanu kasy jaką będą musieli zwrócić. Do ich świadomości dotrze naga prawda, iż szanse edukacyjne ich dzieci i wnuków będą na poziomie europejskiego zmywaka, że 3 tysiące miesięcznej pensji będzie nieosiągalnym marzeniem. To jak myślisz – co zrobią tym jedenastu głupkom ?

Skalpel, 01.04.2021 19:29

@Zakolog można pożyczyć, w Andrychowie zostało jeszcze parę budynków bez hipoteki. Liczą się tylko wybory, długi nie mają znaczenia, przecież Oni ich spłacać nie będą. Emeryturka coraz bliżej, niech się młodsi martwią, ale młodsi coraz częściej uciekają z tego miasteczka.

Zakolog, 01.04.2021 19:06

@Skalpel - Obawiam się, że nic z tego nie będzie. Na „Pańskiej Górze” po ostatnim dofinansowaniu Miruśa zostało jeszcze 3,5 bańki, plus te 1,5 od rządu, to tylko bidne 5. Już do pierwszego przetargu to było za mało. A jak na sesji budżetowej twierdził Guru, 9 to minimum.

Skalpel, 01.04.2021 18:41

Niech zgadnę. Zakończenie prac przewidziane jest w 2023 roku tuż przed wyborami.