reklama

Netto przejmuje Tesco

, Gospodarka, Wiadomości, 18.06.2020 11:28, red
Sieć Netto przejmie 301 sklepów Tesco w Polsce.
Netto przejmuje Tesco

Od jakiegoś czasu Tesco zamykało kolejne sklepy w Polsce, a teraz okazuje się, że firma w ogóle wycofuje się z Polski.

Tesco poinformowało właśnie o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S (właściciel sieci Netto, duńska grupa detaliczna).

Transakcja obejmuje 301 sklepów, dwa centra dystrybucji i główną siedzibę firmy. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

Koszt całej transakcji: 900 mln zł

- Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów przez tak wiele lat. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce - powiedział Dave Lewis, prezes Grupy Tesco.

W naszym regionie sklepy Tesco działają m.in. w Andrychowie, Wadowicach i Kętach.

Z kolei sklep Netto znajduje się już m.in. w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 18.06.2020 15:30

Oczywiście chodzi o Andrychów.

",,**,,", 18.06.2020 15:29

Wychodzi na to że Netto będzie miało aż trzy duże obiekty handlowe, jeden na Starowiejskiej i aż dwa na Włókniarzy. Obecne Tesco i po drugiej stronie stara Savia.