reklama

Kierowcy w coraz większych w tarapatach. Wpadają za pijaństwo i nadmierną prędkość

, Na sygnale, Wiadomości, 18.06.2020 09:30,
Kolejne policyjne kontrole.
Kierowcy w coraz większych w tarapatach. Wpadają za pijaństwo i nadmierną prędkość

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 41 – letni mieszkaniec Kęt wsiadł za kierownicę swojego citroena mając w organizmie 1,70 promila alkoholu.

Wczoraj (17.06.) po godzinie 17.00 policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego pilnowali bezpieczeństwa w rejonie Alei Wojska Polskiego w Kętach. Ich uwagę zwrócił samochód marki Citroen, którego styl jazdy mógł wskazywać, że za jego kierownicą znajduje się nietrzeźwy.

Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Kiedy tylko kierowca uchylił szybę policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 41 – latka wykazało 1,70 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą.

Kęccy policjanci zatrzymali również 25 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który wsiadł za kierownicę samochodu, pomimo obowiązującego go zakazu kierowania.

Do zdarzenia doszło 16 czerwca przed godziną 21.00 w Łękach na ulicy Piastowskiej. Policjanci zatrzymali tam do kontroli drogowej samochód marki Fiat Seicento, za którego kierownicą siedział 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Podczas kontroli drogowej okazało się, że w styczniu 2020 roku wobec mężczyzny oświęcimski sąd orzekł trzyletni zakaz kierowania pojazdami.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Z kolei 16 czerwca o godzinie 14.40 w Osieku na ulicy Karolina do kontroli drogowej została zatrzymana 33 – letnia mieszkanka Osieka, która kierowała samochodem marki Seat. Kobieta jechała z prędkością 101km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

Tuż po godzinie 19.00 w Kętach na ulicy Mickiewicza do kontroli drogowej został zatrzymany 31 – letni mieszkaniec Bielska – Białej kierujący samochodem marki Mercedes. Mężczyzna jechał z prędkością 101 km/h, na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

17 czerwca 2020 policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Bielskiej w Bulowicach. Tuż po godzinie 19.00 zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, który jechał z prędkością 117 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Okazało się , że związek z niebezpieczną jazdą ma 40 – letni mieszkaniec Bielska - Białej.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy