Po obradach burmistrz i radni trafili na komisariat

, Polityka, Wiadomości, 18.06.2020 12:35,
We wtorek po południu w Urzędzie Miejskim w Kętach odbyły się kolejne obrady Rady Miejskiej. Tuż po nich okazało się, że burmistrz i niektórzy radni muszą udać się na komisariat policji złożyć wyjaśnienia. Dlaczego?
Po obradach burmistrz i radni trafili na komisariat
Okazało się, że samorządowcy zaparkowali swoje samochody w sposób nieprawidłowy. Zawiadomienie w tej sprawie skierował na policję jeden z mieszkańców, a następnie zamieścił w tej sprawie wpis na facebooku. Burmistrz wie, kto to taki.

- Pana Tomka podobno nie wpuszczono na Sesję (wciąż obowiązuje stan epidemii), więc najwidoczniej postanowił się odegrać – komentuje teraz burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar, który sam musiał się tłumaczyć z nieprawidłowego parkowania w rejonie urzędu.


Burmistrz przyznaje, że zaparkował w miejscu do tego nie przeznaczonym.

- Przyznaję. Skodę ze zdjęcia zaparkowałem ja. Czesto staję w tym miejcu. Nie na pasach. Przed miejscem gdzie stoi skoda są 2 miejsca zarezerwowane dla Urzędu, gdzie powinienem parkować. Nie robię tego, bo z tych miejsc zwyczajowo korzystają mieszkańcy. Więc ja stawałem dalej, żeby mieszkańcy mieli 2 dodatkowe miejsca. 34 tysiącom mieszkańców Gminy to przez lata nie przeszkadzało, aż sprowadził się Pan Tomasz i zrobił porządek. Brawo.
Żeby była jasność. Prawo obowiązuje wszystkich. Stawiłem się na komisariacie, złożyłem zeznanie, a ponieważ okazało się, że nie jestem recydywistą zostałem pouczony i wypuszczony do domu. Tym razem mi się "upiekło".

Nie będę już tam parkował, nadal nie będę też "gonił" Was, mieszkańcy, z tych "urzędowych" miejsc. Przecież Gmina jest nasza wspólna.
Będę parkował gdzieś dalej, choć często kilka razy dziennie musiałem schodzić do auta i jechać tam, gdzie Wy mnie wzywaliście. Dlatego parkowałem tak blisko.
Nie mam żalu do Policji, zrobili swoje. Pouczenie przyjąłem z pokorą, wszak "prawo naruszyłem". Ale, powiem Wam, po ludzku jest mi przykro. Takiej chcemy wspólnoty?

- tak burmistrz Kęt skomentował całą sytuację.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 18.06.2020 16:14

Mi chodziło o same uchwały, zwłaszcza, że ta właśnie kwestia była poruszona w poście z 13:55

Starybrat, 18.06.2020 14:29

Warto się powołać na art. 61 Konstytucji RP. Równocześnie należy pamiętać, że ograniczenie dostępu do posiedzeń organów z przyczyn lokalowych lub technicznych nie może prowadzić do nieuzasadnionego zapewnienia dostępu tylko wybranym podmiotom.

KochamTuska, 18.06.2020 14:26

Czy jak wygra Tygrysek to każdy będzie mógł tak parkować ?

Zakolog, 18.06.2020 14:20

@FeelFree - To oczywiście zależy od pana Tomasza, ja rekomendowałbym w pierwszej kolejności Rzecznika Praw Obywatelskich, no z pewną nieśmiałością prokuraturę w celu zaskarżenia do sądu administracyjnego. Ale oczywiście nadzór wojewody też jest do rozważenia. Oczywiście idzie o prawa obywatelskie, a nie same uchwały.

FeelFree, 18.06.2020 14:05

@Zakolog - To kto Twoim zdaniem będzie orzekał brak praworządności uchwały lub uchwał w tym potencjalnym przypadku?

Zakolog, 18.06.2020 13:59

@FeelFree -Ee, to taki oczytany, to ja nie jestem. Ale nic straconego, jak pan Tomasz z Kęt się wkurzy, to będziemy mieli prawie swojski wyrok w takiej sprawie.

FeelFree, 18.06.2020 13:49

@Zakolog, dziękuję, przepis to znam, chodzi mi o konkrety wynik, rozstrzygnięcia, postanowienie nadzorcze, rozpatrzenie skargi przez RM lub przez SA, przez UW lub inną stosowną instytucję w wypadku złamania.

Zakolog, 18.06.2020 13:38

@FeelFree - Tak można prosić o konkretny przepis, który w powyższym przykładzie został złamany : art.11b. ust.2 ustawy samorządowej : Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy.

adam-3, 18.06.2020 13:32

"Zawiadomienie w tej sprawie skierował na policję jeden z mieszkańców, a następnie zamieścił w tej sprawie wpis na facebooku. Burmistrz wie, kto to taki" - czy to jest próba zastraszania? Tak tylko pytam....

FeelFree, 18.06.2020 13:26

@Zakolog, czy można prosić o konkretny przykład kiedy uchwałę uznano za nieprawomocną z powodu uniemożliwienia wyrażenia zdania obywatelowi podczas sesji rady miejskiej. Z poważaniem FF

sowa, 18.06.2020 13:11

Tam jest przecież przejście dla pieszych !!! Zgodnie z przepisami zabrania się parkować 10m przed i za przejściem.Nawet te "koperty" dla urzędników są niewłaściwie usytuowane.Kiedyś SM wystawiała tam mandaty, ale widać są równi i równiejsi.Co by było, gdyby ktoś,albo co gorzej dziecko wbiegło pod samochód.Wstyd panie Burmistrzu,a tak pan lubi pouczać innych.

Zakolog, 18.06.2020 12:55

Krzysiu pal sześć nieprzepisowe parkowanie, ale niewpuszczenie mieszkańca na sesję, to już nie jest przesłanka, tylko wystarczający powód, aby stwierdzić brak prawomocności uchwał. To jest dopiero skandal ! Mam nadzieję, że pan Tomasz w tym temacie należycie przećwiczy państwa radnych.

Starybrat, 18.06.2020 12:53

Czyżby w Kętach byli równi i równiejsi wobec prawa?

starybelfer, 18.06.2020 12:17

Panie Burmistrzu, czy Pan na prawdę wierzy w swoje pokrętne tłumaczenie? Czy też jest Pan tak naiwny, że sądzi, że inni w to uwierzą? Tak na marginesie to jak to "okazało się, ze nie jest Pan recydywistą", skoro dwa zdania wyżej napisał Pan "często staję w tym miejscu"?

Zenobiusz Kuśmider, 18.06.2020 12:05

Nie mamy żalu do Pana Burmistrza - każdemu może się zdarzyć. Mamy tylko nadzieje ze Policja każdego mieszkańca będzie równie łagodnie traktować w takich przypadkach :-)