reklama

Na zakończenie roku szkolnego zapowiedziano nową inwestycję w Kotarbinie w Andrychowie [FOTO]

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 23.06.2023 10:00, red / foto: WB
Zobaczcie, co teraz wybudują w andrychowskiej szkole.
Na zakończenie roku szkolnego zapowiedziano nową inwestycję w Kotarbinie w Andrychowie [FOTO]

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, czyli popularnym Kotarbinie, odbyło się w piątek (23.06) oficjalne zakończenie roku szkolnego z udziałem władz powiatu i m.in. posła PiS Filipa Kaczyńskiego.

W trakcie wydarzenia przedstawiono nową inwestycję, która nakładem kilkunastu mln zł ma być realizowana w tej szkole.

"Kotarbin" w ostatnich latach, dzięki unijnym dotacjom, przechodzi sporą modernizację, a kierunki zawodowe w niej proponowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród absolwentów podstawówek.

Plan zakłada rozbudowę o dwie kondygnacje budynku tzw. przewiązki oraz wykonanie łącznika pomiędzy szkołą a warsztatami szkolnymi. W ramach projektu Branżowe Centrum Umiejętności na rozbudowę, ale także na kursy i szkolenia dla uczniów, zakup pomocy dydaktycznych (m.in. samochodu) szkoła otrzyma 12 mln zł dotacji. Projekt będzie realizowany w najbliższych latach, a jego całkowita wartość to ponad 14 mln zł.

Przy okazji oficjele przecięli wstęgę inaugurując działalność "Przystani Kotarbina", czyli nowej strefy rekreacji dla uczniów.
foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy