reklama

Mieszkańcy chcą nowej linii autobusowej

, Gospodarka, Wiadomości, 04.10.2021 15:15,
Do magistratu w Andrychowie trafiła petycja podpisana przez 143 mieszkańców ulicy Konstytucji 3 Maja w Andrychowie, którzy domagają się utworzenia linii autobusowej przebiegającej przez tę ulicę.
Mieszkańcy chcą nowej linii autobusowej
Mieszkańcy ulicy Konstytucji 3 Maja w Andrychowie przekonują, że autobus komunikacji miejskiej kursujący tą ulicą bardzo ułatwiłoby osobom starszym, dzieciom i pracownikom andrychowskich firm dostanie się do oddalonego o 2 km centrum miasta. Przekonują ponadto, że otwarcie nowej linii uprościłoby mieszkańcom pozostałej części miasta dojazd do powstającej Galerii Andrychów czy restauracji McDonald,s.

Mieszkańcy liczą, że w budżecie gminy Andrychów znajdą się pieniądze niezbędne do uruchomienia nowej linii lub przedłużenie obecnie istniejących już połączeń o ulicę Konstytucji 3 Maja.

Petycja trafiła do burmistrz i radnych. Zgodnie z przepisami, zapewne wkrótce będzie rozpatrywana przez Radę Miejską.


W Andrychowie od 2018 roku funkcjonuje komunikacja gminna w oparciu o nowe, małe autobusy. Mieszkańcy mogą liczyć na liczne bonusy - za darmo autobusami jeżdżą dzieci, młodzież szkolna i seniorzy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 21.10.2021 18:40

tak , starszym osobom ułatwiłoby to dojazd do mcdonalda hahaha a w budżecie gminy jest pusto skoro chcą wypuszczać obligacje

obserwator2012, 04.10.2021 19:21

Czasami przejeżdżam ul. Konstytucji 3-go Maja i chyba zacznę zbierać podpisy , aby wszyscy posiadający podjazdy pod dom, którzy pakują namiętnie na gminnej drodze płacili za to, wygląda na to,że co drugi kierowca posiadając prawo jazdy nie potrafi wjechać i wyjechać na swoją posesję.

Skalpel, 04.10.2021 15:55

Nie trzeba tworzyć nowej linii wystarczy zmodyfikować przebieg linii Nr.1. Przed wyborami się zrobi :)