reklama

Biskup zabrał głos w sprawie sytuacji na granicy

, Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2021 07:50, red
Od wielu tygodni trwa polityczny spór w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Biskup zabrał głos w sprawie sytuacji na granicy
Rząd wprowadził na granicy polsko-białoruskiej stan nadzwyczajny, który został właśnie przedłużony o kolejne 90 dni. Tak naprawdę nie wiadomo co tam się dzieje, bo dziennikarze mają zakaz wstępu do strefy przygranicznej, objętej stanem nadzwyczajnym. Informacje znane są jedynie z przekazów rządu, ale nikt tego nie jest w stanie zweryfikować.

Na granicy zmarło już kilka osób, które chciały przejść na polską stronę. Coraz krytyczniej o działaniach na granicy rządu wypowiadają się nawet niektórzy przedstawiciele kościoła katolickiego.

Zdanie w tej sprawie zabrał biskup Damian Muskus, były kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, który od kilku lat jest biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej. Poniżej zamieszczamy treść tego komentarza:

SOLIDARNI? MIŁOSIERNI? LUDZCY?
Od kilku tygodni u naszych granic koczują ludzie. Fakt ten winien budzić nasz szczególny niepokój. Nie dlatego, że zagrożone jest bezpieczeństwo państwa. Przecież kompetentne służby mają narzędzia, by wyłowić tych, którzy mają złe intencje i zamiary. Sen z powiek powinny spędzać nam obrazy kobiet i dzieci, głodnych i zmarzniętych, którym nie okazuje się miłosierdzia.

Zastanawiam się, do jakiego Kościoła należą, w jakim tłumaczeniu czytają Ewangelię, jakiego Nazarejczyka uznają za Boga i Pana ci, którzy uciekinierów do lepszego świata sprowadzają do problemu politycznego, odbierając im godność, a nawet prawo do życia?

Chlubimy się słowem "solidarność", z dumą wypowiadamy je na światowych arenach. I cóż z tego? Staje się ono martwym słowem, jeśli odwracamy się od potrzebujących, jeśli nie reagujemy na ich wołanie, jeśli z kamienną twarzą patrzymy na łzy dzieci, jeśli uważamy, że właściwym miejscem dla egzystencji człowieka jest przygraniczne błoto.

- Damian A. Muskus


foto: Straż Graniczna

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nybakken, 05.10.2021 09:31

Tania manipulacja działa tylko na ludzi głupich.

ƅarte, 04.10.2021 14:50

Dla przykładu przygarnij tuzin arabów.

Mgr Ahrańczyk, 04.10.2021 13:12

Na złość Łukaszence zamrozi swoje serce.

ƅarte, 04.10.2021 11:17

Dokładnie Rysiek ! Nie wolno robić na złość Łukaszence i Putinowi.

znanywmiescie, 04.10.2021 10:52

Kolejny hierarha kościelny któremu powolania.sie pomyliły.

Rysiek, 04.10.2021 10:16

Głos biskupa Muskusa obnaża hipokryzję pisowskiego rządu i jego wyborców a także przełożonego tego biskupa . Religijność na pokaz / klęczy pod figurą a diabeł za skórą jak mówiła moja babcia / , fałsz i obłuda , wspierane propagandą w telewizji sterowanej przez hipokrytę do kwadratu z rozwodem i ślubem kościelnym . Musimy chronić swoje granice ale nie możemy znęcać się nad bezbronnymi dziećmi .