Mandat za brak tabliczki z adresem. Urząd przypomina

, Gospodarka, Wiadomości, 07.02.2018 10:20, red
Straż Miejska może to sprawdzić.
Mandat za brak tabliczki z adresem. Urząd przypomina

Obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu numeru posesji lekceważy wiele osób, a sprawa jest bardzo ważna – zwłaszcza dla służb ratowniczych, które - w przypadku braku numeru - mogą mieć problem z szybkim dotarciem pod wskazany adres.

Władze Kęt postanowiły przypomnieć mieszkańcom, że obowiązek umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym należy do właścicieli nieruchomości zabudowanych lub innych osób, które takimi nieruchomościami władają, a są uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków.


"Urząd Gminy Kęty oraz Komenda Straży Miejskiej w Kętach przypominają wszystkim właścicielom budynków o obowiązku umieszczenia w odpowiednich, widocznych miejscach tabliczek z numerami nieruchomości oraz nazwami ulic, przy których są usytuowane.

Podkreślić należy, że prawidłowe oznakowanie posesji sprzyja poprawie naszego bezpieczeństwa, pomagając służbom ratunkowym i porządkowym dotrzeć na miejsce wezwania bez zbędnej zwłoki. Dlatego też tabliczki adresowe należy utrzymywać w należytym stanie (dbać o ich przejrzystość i czytelność) oraz oświetlać tak, by były widoczne także nocą.

Za uchylanie się od obowiązku umieszczenia tabliczki, Kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny w wysokości do 250,00 złotych bądź naganę. Takie same nieprzyjemności grożą również osobom, które nie dopełniają obowiązku oświetlenia tabliczki. (Dz.U.2015.0.1094 t.j. Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń)"- czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Kęty.

Ustawa nie narzuca koloru, wielkości oraz wzoru tabliczki, jedynie zobowiązuje do umieszczenia na niej numeru budynku, nazwy ulicy, placu, osiedla bądź miejscowości.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy