reklama

Płatne staże dla uczniów w Energylandii. 1500 zł za 150 godzin

, Gospodarka, Wiadomości, 06.02.2018 11:55, red
Starostwo Powiatowe wraz z podległymi szkołami średnimi podpisało umowę o współpracy z Energylandią w Zatorze - największym parkiem rozrywki rodzinnej w Polsce.
Płatne staże dla uczniów w Energylandii. 1500 zł za 150 godzin
Kilka dni temu ponad 600 uczniów CKZiU nr 1 w Wadowicach „Tischner” zapoznało się z różnymi formami współpracy jakie ma im do zaoferowania Energylandia.

Energylandia ciągle się rozrasta i potrzebuje dobrych pracowników nie tylko w dziedzinie hotelarskiej czy gastronomicznej, ale również ekonomicznej, marketingowej, budowlanej. Docelowo będzie potrzebowała ponad tysiąc pracowników. W piątek (02.02.) przedstawiciele tego parku przyjechali z prezentacją do CKZiU nr 1 w Wadowicach. Spędzili tam prawie cały dzień, gdzie podczas trzech spotkań z uczniami prezentowali im możliwości rozwoju zawodowego dzięki pracy w Energylandii.

W czasie trwania projektu ok. 300 uczniów z „Tischnera” skorzysta z płatnych staży w Energylandii, za przepracowane w parku rozrywki 150 godzin otrzymają 1500 złotych netto plus refundację kosztów dojazdu. Staże będą realizowane podczas roku szkolnego jak również podczas ferii i wakacji.

- Płatne staże na poziomie szkoły średniej, to duży bonus dla naszych uczniów. Zdobędą doświadczenie, zarobią pierwsze pieniądze. Myślę, że to jest bardzo dobry projekt, który daje duże możliwości zarówno pracodawcom, jak i uczniom, czyli potencjalnym pracownikom – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

Współpraca Powiatu Wadowickiego z Energylandią oraz z CKZiU nr 1 jest możliwa dzięki unijnemu projektowi poświęconemu rozwojowi kształcenia zawodowego, na który Powiat Wadowicki pozyskał 15 mln zł. W ramach tego projektu powstały w naszym powiecie trzy CKZiU. W każdym uczniowie mogą liczyć na praktyki, płatne staże u pracodawców w odpowiednich branżach zawodowych.źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy