reklama
reklama

Jak zapłacić mniej za śmieci w gminie Kęty?

Gospodarka, Wiadomości, 08.02.2021 18:50, PG
Trzeba złożyć nową deklarację.
Jak zapłacić mniej za śmieci w gminie Kęty?

Od 1 stycznia 2021 roku w gminie Kęty obowiązują nowe stawki za opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przypadku właścicieli nieruchomości zamieszkałej stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie wynosić 25 zł na miesiąc od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

W przypadku niesegregowani śmieci opłata wynosi 50 zł od osoby.


Nowością jest ulga dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy kompostują wszystkie bioodpady stanowiące odpady komunalne we własnym kompostowniku przydomowym. Podstawą w/w zwolnienia jest złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zwolnienie wynosi 2,00 zł od osoby na miesiąc.

Aby skorzystać z ulgi należy złożyć nową deklarację w urzędzie gminy. W przypadku złożenia do 10 lutego, ulga będzie dotyczyć także miesiąca stycznia. W późniejszym czasie zwolnienie będzie naliczane od kolejnych miesięcy.

Deklaracja do pobrania: link

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 08.02.2021 20:47

Czy gdyby wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnia, przy każdym śmietniku wydzieliła miejsce na kompostownik, ta ulga obejmowałaby "blokersów" ? Bo ta ulga dotyczy posiadaczy kompostowników, a nie czynności kompostowania, bo tego procesu chyba się nie da sprawdzić ?! A może SM będzie jeździć po gminie i sprawdzać jak przebiega kompostowanie bioodpadami ?