reklama
reklama

Górska jak nowa, ponad 3 km nowego asfaltu [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 19.10.2023 08:20,
Z Andrychowa do Wieprza odnowioną drogą.
Górska jak nowa, ponad 3 km nowego asfaltu [FOTO]
Niedawno zakończone zostały prace związane z położeniem nowej nawierzchni na ulicy Górskiej w Wieprzu. Wykonanie nakładki asfaltowej na długości 3,4 km, oczyszczenie rowów przydrożnych, remont poboczy oraz montaż nowego oznakowania, wykonane zostało w bardzo szybkim tempie.

Prace rozpoczęły się bowiem pod koniec sierpnia, a początkiem października wykonawca złożył już zawiadomienie o gotowości do przeprowadzenia odbioru.


Ulica Górska stanowi jeden z głównych ciągów komunikacyjnych na terenie sołectwa Wieprz. Ulica stanowi przedłużenie ulicy Starowiejskiej w Andrychowie, w kierunku centrum Wieprza.

- Liczne spękania jezdni, jej naprawa związana z budową sieci kanalizacji sanitarnej, stały się podstawa do ubiegania się o dodatkowe środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przyznane wsparcie dało zielone światło do realizacji zadania. W lipcu br. podpisana została umowa dofinansowania, która zagwarantowała wsparcie dotacją w kwocie 1,9 mln zł. Pozostały wkład finansowy w wysokości 1,33 mln pochodził z budżetu Gminy Wieprz - informują władze gminy Wieprz.foto: UG Wieprz
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy