reklama
reklama

Firma z Kęt zainwestuje 32 mln zł

Gospodarka, Wiadomości, 12.04.2024 13:00,
Przedsiębiorstwo kupi nowe maszyny i urządzenia.
Firma z Kęt zainwestuje 32 mln zł
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla kilku kolejnych przedsiębiorstw. Na tej liście jest także firma z Kęt - Alupol Packaging Kęty.ALUPOL Packaging Kęty sp. z o.o. to jeden z największych producentów opakowań giętkich w Europie centralno-wschodniej. Zainwestuje w Kętach 32 miliony zł.

Przedsiębiorstwo zwiększy zdolności produkcyjne poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń do produkcji opakowań zadrukowanych metodą fleksograficzną. Firma ALUPOL to istotny gracz dla strategicznej branży gospodarki narodowej, jaką jest branża opakowań do żywności. O jej istotności przekonaliśmy się w okresie pandemii koronawirusa (COVID), kiedy za bezpieczną uważana była jedynie żywność szczelnie zapakowana.

Firma ALUPOL była też wtedy na liście przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla państwa. Jest to również powód i impuls dla kolejnych inwestycji w rozwój zakładu, a także dalszej ekspansji produktów firmy.

- informuje Krakowski Park Technologioczny


źródło: Krakowski Park Technologiczny
video: materiały promocyjne firmy

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy