reklama
reklama

Co z rondem na Krakowskiej, obok budowanej Galerii Andrychów

Gospodarka, Wiadomości, 20.03.2021 19:00, red
Do jesieni wszystko będzie gotowe?
Co z rondem na Krakowskiej, obok budowanej Galerii Andrychów
Kiedy pod koniec listopada 2020 roku w Andrychowie przy ulicy Biała Droga otwierano restaurację McDonald's zablokowana została nie tylko Biała Droga, ale i Krakowska. Zadziałał efekt nowości, wiele osób chciało skosztować burgerów. Kierowcy stali w korkach

Naprzeciwko popularnej restauracji budowana jest wielka galeria handlowa. W galerii znajdą się w takie sklepy, jak Leroy Merlin, Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Divers, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort. W sumie zaplanowano 38 lokali handlowych oraz 680 miejsc parkingowych.


Galeria jest budowana, otwarcie zaplanowano w trzecim kwartale tego roku. Na razie nie widać jednak żadnych działań, aby usprawnić ruch w tym miejscu, a można się spodziewać, że ruch będzie spory. Tymczasem już teraz ciężko wyjechać z Białej Drogi na ulicę Krakowską.

W tym miejscu miało powstać rondo. Mijają miesiące i nic. Co z tym rondem? Zostanie wybudowane przed otwarciem galerii?

Jak się dowiadujemy – tak właśnie ma się stać. Inwestycję ma sfinansować inwestor budowy galerii, zaś gmina występuje tutaj w charakterze tzw. inwestora zastępczego, pozyskując dokumentację, bo też w interesie gminy jest, aby rondo wybudować.

- Procedury są długotrwałe, ale sądzę, że do dwóch miesięcy powinniśmy pozyskać niezbędne zezwolenia – informuje burmistrz Tomasz Żak.

Chodzi nie tylko o budowę ronda na skrzyżowaniu Białej Drogi z Krakowską, ale także dodatkowego zjazdu do galerii dla kierowców, którzy jadą od centrum Andrychowa.

- Przebudowa układu drogowego planowana jest razem z budową Galerii Andrychów. Aktualnie oczekujemy na pozwolenia na realizację robot drogowych a generalny wykonawca Galerii ma w swoim zakresie także przebudowę układu drogowego. Prace rozpoczną się natychmiast po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń budowlanych – informuje nas z kolei Bernard Bialorucki, przedstawiciel inwestora budowy galerii.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 21.03.2021 13:15

To będzie niebezpieczne miejsce, a przejazd przez Andrychów i tak przejazd będzie trwał coraz dłużej wskutek podjętych już decyzji; do tego -odpukać- jeśli wójt przeforsuje swoje szkodliwe dla mieszkańców wizje dojdzie ruch ciężarówek z odpadami do spalarni. I tak będzie dopóki nie powstanie obwodnica Andrychowa z prawdziwego zdarzenia. Natomiast rondo ma szansę zmniejszyć ryzyko ciężkich i śmiertelnych wypadków w tym miejscu. Najniebezpieczniejszy i tak jest obecny stan skrzyżowania. Z kolei jeśli rondo, to z dwoma pasami i pasem włączania. Bo za rondo z jednym pasem ruchu to burmistrz Żak powinien przestać być burmistrzem, Andrychów stanie przy takim rozwiązaniu całkiem w korku, w którym raczej większość będzie przeklinać, a niestety nie pękać ze śmiechu. No ale zwykle to wójt nie pyta nikogo o zdanie bo "wie najlepiej" co dla nas jest "dobre", a jego radni bez własnego zdanie go swoimi szkodliwymi głosami tylko w tym utwierdzają.

Rrror, 21.03.2021 12:19

Zrobienie tam takiego standardowego ronda to skończony debilizm. tan są potrzebne po prostu 3 pasy, od białej drogi w lewo i w prawo, co jest wykonalne, tak samo od miasta prosto i w prawo a wyjazd w lewo na krakowską i z krakowskiej w lewo na MC sterowanie kamerą (inteligentne światła) Już widzę jak z SM kierowcy się łamią na pseudo rondzie jak np na osiedlu, na tym rodzie do osobówką się trzeba gimnastykować..... Jak to ma być na takiej samej zasadzie to zbieram na helikopter bo przejazd przez Andrychów za chwilę będzie ledwo wykonalny. Już i tak ktoś nam strzelił w kolano ze światłami przy moście (porażka).

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 21.03.2021 06:38

Tylko jak zrobią rondno z jednym pasem to chyba pęknę ze śmiechu