reklama
reklama

Ciężkie życie kierowców w Kętach. Nie widać końca robót drogowych [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 12.09.2018 18:00, PG
Zobaczcie na jakim etapie są prace.
Ciężkie życie kierowców w Kętach. Nie widać końca robót drogowych [FOTO]

W miejscowości Kęty obecnie trwają trzy duże remonty drogowe. Kierowcy nie mają tutaj łatwo.

Po pierwsze od ponad roku trwa remont drogi wojewódzkiej 948 z Kęt w kierunku Oświęcimia. Na prawie 6-km odcinku drogi wykonywana jest nowa nawierzchnia i przejścia dla pieszych. Powstały już chodniki i ścieżki rowerowe.

Najgorzej jest z ciągle przedłużającymi się pracami przy dwóch nowych mostach: nad Kanałem Ulgi w Nowej Wsi i nad ciekiem wodnym. Tutaj prace sporo się opóźniły a kierowcy nadal muszą poruszać się jednym pasem przy światłach. To tworzy gigantyczne korki w godzinach szczytu.

Jak informują nas mieszkańcy na kilka miesięcy przerwano nawet prace przy budowie tych mostów.

Obecnie roboty już trwają ale raczej szybko się nie skończą. Planowany termin zakończenia prac to ostatni dzień września ale już teraz wiemy, że czas ten na pewno się wydłuży. Nie wiadomo jeszcze do kiedy. W miejscu trzech skrzyżowań (w Łękach, Bielanach i Nowej Wsi) wybudowane mają zostać także ronda.

Zobaczcie zdjęcia:


Kolejne roboty mają miejsce na kilometrowym odcinku z Brzeszcz do Osieka. Tutaj trasa przebiega głównie przez niezabudowane tereny (m.in. stawy hodowlane). W tym miejscu poszerzono jezdnię, wybudowaną pobocza i przebudowywane są dwa mostki na potokach: Młynówka i Osieckim.

Obydwie wyżej wymienione inwestycje wykonuje firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia. Ich koszt to ponad 18 mln zł.

Od 10 września na okres dwóch tygodni zamknięto także przejazd kolejowy w Kętach Podlesiu w ciągu drogi powiatowej nr 1820K – ul. Partyzantów w Kętach, czyli na popularnej drodze prowadzącej z Kęt do Bielska-Białej.

Zobaczcie zdjęcia:


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Robert180, 12.09.2018 21:01

To przecież mam newsa.pl informował że remont skończy się we wrześniu i co redaktorzy tak jak wszystko w dupie tylko się piszę i łamaniem konstytucji przejmujecie a tu właśnie tematem trzeba się zająć kto nadzoruje remont kto ku rwa za to odpowiada co się dzieje a włodarze kasę dostają premie przecież kiedyś wyremontują . Karę za niedopełnienia terminu oddania ktoś dostanie a odszkodowanie za zużyty samochód czas w korkach i nerwy kto zapłaci