reklama

Szykuje się świetny koncert, a wstęp jest bezpłatny

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.09.2018 13:55, INFORMACJA PRASOWA
Szymon Mika, jeden z najlepszych młodych europejskich gitarzystów zagra w piątek w Wadowicach. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Szykuje się świetny koncert, a wstęp jest bezpłatny
Szymon Mika to pochodzący z Wadowic, w opinii nie tylko publiczności ale także krytyków, jeden z najbardziej utalentowanych młodych gitarzystów. Jego kunszt doceniany był na wielu międzynarodowych festiwalach i konkursach, w ostatnich latach zapraszany jest do współpracy przez najwybitniejsze postacie muzyki jazzowej w Polsce i zagranicą. Na przykład w listopadzie będzie towarzyszył Adze Zaryan w jej trasie koncertowej High & Low, a w październiku zagra swoje koncerty w Zurichu, Bazylei, Pradze i kilku innych miastach zachodniej Europy.

W najbliższy piątek będzie go można posłuchać na koncercie w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury, gdzie zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Togetherness”, która już zbiera pierwsze znakomite recenzje.

„Togetherness to zaskakująca płyta, wymykająca się gatunkowym podziałom. Jazzowo-folkowe korzenie muzyków, liryczne wokale Barbary Derlak i sugestywne kompozycje lidera tworzą album melodyjny, a przy tym nieoczywisty.”Na koncercie w Wadowicach do tria Szymona dołączą: wybitny saksofonista młodego pokolenia, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach – Marcin Kaletka oraz wokalistka Basia Derlak - znana z zespołu Chłopcy Kontra Basia.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, wstęp jest bezpłatny.

Szymon Mika – gitara
Max Mucha – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja
Gościnnie:
Barbara Derlak – wokal
Marcin Kaletka – saksofon tenorowy


foto: Maria Jarzyna

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy