reklama
reklama

Big Brother w mieście. Żaden samochód nie ukryje się przed okiem kamery

Gospodarka, Wiadomości, 22.06.2023 12:33, eł
Będzie ich prawie 200.
Big Brother w mieście. Żaden samochód nie ukryje się przed okiem kamery

W maju, jak wówczas pisaliśmy, rozpoczęła się przebudowa dawnego budynku Telekomunikacji Polskiej w Wadowicach, w którym powstanie nowa siedziba Straży Miejskiej, a także Centrum Nadzoru Wizyjnego. Teraz już wiadomo, że będzie ono obsługiwało prawie 200 kamer, które jeszcze w tym roku mają zostać zainstalowane w mieście.

Wcześniej mowa było o ponad 100 takich urządzeniach. Zważywszy, że poprzedni system monitoringu w Wadowicach obejmował raptem 6 kamer, zmiana będzie kolosalna. Nowe pojawią się w 40 najbardziej newralgicznych punktach miasta, między innymi na głównych ulicach i rondach, w całym centrum Wadowic (na rynku wraz z okolicami, w tym placami Solidarności i Kościuszki), w Parku Miejskim, na dworcach PKP i autobusowym, bulwarach nad Skawą czy ścieżkach rowerowych. - Nie ma takiej możliwości, aby samochód wjeżdżający na teren Wadowic nie został zarejestrowany przez ten monitoring – z dumą zapewnia burmistrz miasta Bartosz Kaliński.

Włodarz poinformował, że została już podpisana umowa z wykonawcą, który dostarczy sprzęt składający się na system monitoringu, a następnie przez minimum trzy lata będzie zajmował się jego utrzymaniem. To Miraccord Maciej Nowak z Roczyn. Firma wykona zadanie za niespełna 1,5 mln zł. Drugie tyle ma kosztować przebudowa wnętrza dawnego budynku TPSA na potrzeby siedziby Straży Miejskiej i Centrum Nadzoru Wizyjnego. Środki na obie inwestycje gmina Wadowice pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy