reklama
reklama

Będzie można nadal palić w kopciuchach? PiS zrobił pierwszy krok w tej sprawie

Gospodarka, Wiadomości, 04.07.2022 21:30, red
Najpierw uchwalili przepis, teraz zmieniają zdanie.
Będzie można nadal palić w kopciuchach? PiS zrobił pierwszy krok w tej sprawie

W poniedziałek (4.07) radni Sejmiku Małopolskiego rozpatrywali petycję władz dwóch gmin z powiatu suskiego (Budzów i Stryszawa), które apelowały o odłożenie w czasie obowiązywania przepisów tzw. uchwały antysmogowej. Przypomnijmy, zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej właściciele kotłów na węgiel i drewno, które nie spełniają wymogów co najmniej 3. klasy, muszą je wymienić do końca tego roku. Przepis ten uchwalił kilka lat temu zdominowany przez radnych PiS Sejmik Małopolski.

Dlatego w ostatnich latach tysiące rodzin wymieniło piece na nowsze (władze do tego zachęcały), ale nie wszystkie to zrobiły.

Teraz ci sami radni nie odrzucili w poniedziałek petycji gmin, które domagają się odsunięcia w czasie i złagodzenia przepisów antysmogowych. Za przyjęciem petycji było 21 radnych PiS, a przeciwko - 15 z opozycji.

To otwiera drogę do zmiany prawa, które miało pomóc w walce ze smogiem. Temat ma po wakacjach ponownie trafić na obrady Sejmiku, ale wiele wskazuje że uchwała antysmogowa zostanie zmodyfikowana i zakaz używania kopciuchów zostanie przesunięty.

Oficjalnie Urząd Marszałkowski tłumaczy to tak:

(...) Zarząd Województwa Małopolskiego szanując głos wnioskodawców, zwłaszcza głos samorządów gminnych, rozumiejąc przesłanki i obawy będące u podstaw skierowania powyższych głosów, przystąpił do ewaluacji Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego a następnie przystąpi do oceny uchwał w sprawie wprowadzenia ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw przyjętych przez Sejmik Województwa Małopolskiego (tzw. uchwał antysmogowych) i dostosowanie ich do aktualnej sytuacji społecznej i ekonomicznej mieszkańców Małopolski."

- informuje Małopolski Urząd Marszałkowski.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 10.07.2022 20:23

https://regiony.tvp.pl/61191705/08072022?fbclid=IwAR0PzPBP8v4UTwcxfVcKzCU-qrsMJlEA1DizfCc_uaUv8YUmRFhIT4zPIe0

bot, 05.07.2022 12:48

https://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-kopacz-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci

tomekх, 05.07.2022 12:32

dokładnie, za Pana Tuska każdy polak był zamożny i zarabiał dobrze a teraz bida z nędzom, też były wojny choćby w Afryce i epidemie kiły itd. a jakoś wszystko było tanie a benzyna była prawie za darmo. A teraz widzimy tylko puste sklepy, puste stacje paliw i nikogo na nic nie stać, sklepy się zamykają bo za pisioröw nie stać nikogo na nic.

Rrror, 05.07.2022 09:44

Do waldek57: Czy ty się ostatnio nie rozpędziłeś i nie przywaliłeś czaszką w betonową ścianę ? Wkur*** mnie już to pisanie że Tusk to Tusk tamto. PiS to banda komunistycznych partaczy, która zdupcztyła dosłownie wszystko co tylko się dało. Za czasów poprzedniego rządu też był kryzys, brakowało nam na jedzenie? NIE! Ile wtedy podrożała benzyna 1zł? 1,50? na ten moment 5zł od tamtych cen więc kto to wszystko spier****ł? Tak napiepszali odnośnie ofe itd itd itd że ukradli pieniądze, duupa jaś, Jak by zabrali to środki zgromadzone nie trafiły by do ludzi a wracają, bo mają emerytury o 200-300zł większe z tytułu składek na fundusz emerytalny. Odnośnie sprzedaży... też jesteś kretynem skończonym, a myślisz że na czym polega zdobywanie kapitału? 51% jest nasze, reszta inwestora więc nic nam nie zabrali. Idź lepiej tego guza na czole opatrzeć bo widzę że może mieć ciężkie konsekwencje, z martwicą mózgu włącznie ;)

tomekх, 05.07.2022 08:47

Boją się pana Tuska bo od kiedy wrócił Platforma jest na czele sondaży z wynikiem 75% a pisiory są poniżej progu wyborczego, mam nadzieje że jak Platforma przejmie władzę to znowu pan będzie panem a dziad dziadem, skończy się to rozdawnictwo i wojowanie z Niemcami i Rosją. Za pana Donalda każdy nas szanował i z polakami każdy się liczył.

andrychowianin1, 05.07.2022 07:21

Odwołać Tuska z rządu!!!!! hahaha Ale się go boicie :)

oshin22, 05.07.2022 04:36

A Tusk wciaż nie radzi sobie z inflacją..... :D

aniol363, 05.07.2022 04:02

Do waldek57. Z tą ukrainą to sobie daruj ty banderowska mendo !

waldek57, 05.07.2022 00:19

szpp, JAKI PIS?!!!!!! Człowieku co ty mówisz, to TUSK POWTARZAM TUSK sprzedał niemcom kopalnie polskie, a to wszystko to przekręt na wielką skalę!!!!!!!!!!!! takimi dzialaniami ONI (czytaj prorosyjskie platformersi) nas zadłużali przez lata, nie podawali wiadomości wszystkim!!!!!!! Slava ukrainie, visca el barca, władek.

szpp, 04.07.2022 22:50

Powszechnie wiadomo że pis zadłużył Polskę na niespotykaną skalę i za kilka lat na emerytury może braknąć więc jaki jest sens dać o zdrowe powietrze skoro