reklama
reklama

Będzie jaśniej na przejściach dla pieszych

Gospodarka, Wiadomości, 08.11.2021 11:11, eł

Jeszcze w listopadzie pojawią się nowe lampy.

Będzie jaśniej na przejściach dla pieszych

Sporo przejść dla pieszych w Wadowicach nie jest wystarczająco dobrze oświetlonych po zmierzchu. Prowadzi to nierzadko do niebezpiecznych sytuacji. Wkrótce jednak wiele „zebr” doczeka się ledowych lamp.

- Jeszcze w tym miesiącu, na trzynastu przejściach dla pieszych na drogach krajowych zamontujemy oświetlenie, dzięki któremu pieszy wchodzący na jezdnię będzie o wiele bardziej widoczny przez nadjeżdżających kierowców. Na tych pasach nieraz dochodziło do groźnych wypadków, zwłaszcza po zmroku. Teraz będzie tutaj zdecydowanie bezpieczniej! - zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Nowe, ledowe oświetlenie rozjaśni pasy przecinające zarówno same drogi krajowe, jak i ulice krzyżujące się z nimi. Pojawią się w miejscach pokazanych na poniższych zdjęciach: przy obwodnicy, przy stacji paliw BP, na ul. Putka i na ul. Zegadłowicza - przy kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach i szkole potocznie zwanej „Mechanikiem”.

Jak przekazuje burmistrz Bartosz Kaliński, inwestycja jest realizowana dzięki współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Instytucja ta przekazała gminie Wadowice 430 tys. zł na montaż oświetlenia. - Podobną akcję zorganizowaliśmy w ubiegłym roku, kiedy to dzięki dobrej współpracy z GDDKiA oświetliliśmy przejścia dla pieszych na ulicach Putka, Zegadłowicza i Wojska Polskiego, na drodze krajowej 28 w Gorzeniu Dolnym i drodze krajowej 52 obok przystanku PKP w Choczni – informuje włodarz.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy