reklama

Andrychów oświetlony... na medal

Gospodarka, Wiadomości, 12.01.2016 17:00, (red)
Andrychów zdobył nagrodę w konkursie na najlepiej oświetloną gminę. Nic za darmo. Ile to kosztuje?
Andrychów oświetlony... na medal

Wymiana 2700 lamp na andrychowskich ulicach na nowe, LED-we to sztandarowa inwestycja tego roku Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Projekt zbliża się już do finału. Inwestycja pochłonęła ponad 7 mln zł. Docelowo wymiana oświetlenia ma zaowocować dużymi oszczędnościami w wydatkach gminy na prąd.

 

Burmistrz Tomasz Żak często chwaili się tą inwestycją, podkreślając, że Andrychów  jest jedną z pierwszych gmin w kraju, która na tak dużą skalę wymieniła oświetlenie uliczne na energooszczędne.

 

To jedna strona. Druga jest taka, że wiele osób narzeka na nowe oświelenie. "Zimna" ledowa barwa wcale nie oznacza lepszej widoczności na drogach, a zwłaszcza na lokalnych ulicach - wręcz przeciwnie. Ponadto ciągle trwają zawirowania związne z synchronizacją całego nowego oświetlenia ulicznego. Niektóre stare lampy świecą w nocy, ale też w dzień, co denerwuje mieszkańców.

 

Tak czy inaczej, jak informują urzędowe media ostatnio Andrychów uczestniczył w ogólnopolskim konkursie na najlepiej oświetloną gminę i najlepszą w tym zakresie inwestycję. Teraz okazuje się, że gmina Andrychów zdobyła I Nagrodę w tym konkursie w kategorii „Za modernizację oświetlenia ulicznego na terenie gminy”.

 

Nagroda zostanie uroczyście wręczona podczas gali 27 stycznia w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie. 

 

 

Konkurs organizuje Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Andrychów startuje w tym konkursie w dwóch kategoriach: „Najlepsza inwestycja oświetleniowa 2015 r.” oraz „Najlepiej oświetlona gmina i miasto 2015 r.”. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w styczniu 2016 roku.

 

Wiadomo, że sam udział w konkursie nie jest bezpłatny. Gmina wyda na ten cel 1,5 tys. netto, czyli ponad 1,8 tys. zł brutto.

 

To już nie pierwszy raz, kiedy Andrychów płaci za udział w tego typu konkursach. Kiedy w Andrychowie rządził burmistrz Jan Pietras, nowy basen kąpielowy zgłoszono do konkursu „Budowa roku 2009”. Wpisowe za udział w konkursie kosztowało prawie 10 tys. zł.

 

 

 

AKTUALIZACJA: 2016-01-12

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

azquit, 13.01.2016 20:01

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 13.01.2016 19:24

nie chodzi o mnie moi drodzy a o tysiące osób posiadających kredyt w chf oszukanych przez PIS . zostali złowieni przez tą populistyczna partię na obietnice pomocy a teraz ta partia wypina się na nich nie napisze czym dla pisu ważniejsze jest utrzymywanie w kraju awantury,wojowanie szabelką z całym światem a nie frankowicze i inne sprawy

AntyPIS, 13.01.2016 15:17

To teraz proponuję poprawić statystyki dot wypadków spowodowanych oświetleniem ledowym. Już ktoś o tym wspominał i warto ten temat pociągnąć. Dlaczego burmistrz się nie pochwali, że chcąc oszczędzić parę złotych na każdej pojedycznej lampie zainwestował w białe trupie ledy a nie ciepłe żółte poprawiające widoczność? Jest jeszcze gorzej niż za starych lamp- co raz więcej wypadków spowodowane brakiem dostatecznej widoczności i odbijającego się białego światła. Ale tak- lepiej się pochwalić nietrafioną inwestycją a z bezpieczeństwem jakoś to będzie- wstyd !

kalafior, 13.01.2016 13:35

@mirco2006 Popieram w całosci twój wpis.@asquit Jak brałes kredyt we frankach to juz twój problem ,moje rodzenstwo ma w zł i nikt za nich nie spłacił ani 1 zł i nie spłaci!

infocar, 13.01.2016 12:20

Byle komentarzy nie opodatkowali.

LULOK, 13.01.2016 11:26

Co ty ASQUIT za bzdury opowiadasz chcesz mi powiedzieć ze za 8 lat złodziei z PO Polska złoty wiek przeżywała. Nikt cie tu nie trzyma możesz wziąść przykład z Salety i cisnąc do Tajlandii A wracając do frankowiczów to mam sąsiada który ma we frankach i na początku śmiał mi się w oczy i mówił że głupi jestem bo wziąłem w złotówkach. Jak franek stał dobrze to było ICHA CHA a teraz ludzie mają się poskładać i im pomóc A z czego RZĄD jak nie z innych ludzi to zedrze żeby im pomóc

asquit, 13.01.2016 07:48

tak jest milionów Polaków boli oszustwo polityczne pis ale to się w tym roku skończy

azquit, 13.01.2016 06:32

Komentarz usunięty przez autora.

mirko2006, 12.01.2016 22:22

asquit- masz pewnie kredyt w franku? A do wszystkich którzy go mają - no niestety drodzy frankowicze wiedzieliście, że jet takie ryzyko, że franek wystrzeli w górę ale wtedy gdy braliście pieniądze liczyło się to, że raty są najniższe a nikt nie myślał co jak stanie się jak się stało. Sorry jak to już ktoś powiedział takie jest prawo rynku i ryzyko z tym związane. Więc teraz nie awanturować się, że raty wzrosły i Państwo musi pomóż tylko spłacać swoje zobowiązania, bo każdy był świadom podpisując kredyt, że jest ryzyko! W takiej sytuacji każdy kto ma kredyt a wzrosną mu raty z powodu zawirowań na rynku powinien tak jak wy domagać się pomocy od Państwa. A wracając do Pisu to właśnie wychodzi pomału na jaw jak ta super władza PO rządziła a to dopiero niewielki początek tego co się naprawdę działo tylko, że na razie wszystko było zamiatane pod dywan przez media, które jak się okazuje były podsłuchiwane i kontrolowane na każdym kroku. To są te media niezależne o które tak walczyli i to uczciwe państwo inwigilujące dziennikarzy aby coś niewygodnego nie wypłynęło. Teraz już wiadomo o co tak walczą, bo strach zagląda im w oczy jak odkryje się ten dywan pod który osiem lat zamiatali swoje przekręty. A od stwarzania problemów to PO PSL są mistrzami. Ale może wreszcie jakoś oderwą się od tego koryta, które ich karmiło przez osiem lat.

mirko2006, 12.01.2016 21:55

Proszę napisać jaka jest realna oszczędność tego nowego oświetlenia w stosunku do poprzedniego ile kilowatów miesięcznie oszczędzają te nowe cuda? Tylko mówimy o realnym zużyciu a nie o tym co producent pisze. Proszę o konkrety.

asquit, 12.01.2016 20:40

w swoim wystąpieniu pani premier beata szydło raczyła stwierdzić że Polska jest silnym i nowoczesnym krajem (to nie jest w ruinie?).to nie jest pani premier pani i pisu zasługa raczyła też postraszyć Polaków (jak zwykle) jakimiś nieistniejącymi problemami co za kłamstwo fałsz i manipulacje nic nie robią a stwarzają tylko problemy i wojują szabelką. DNO I ZERO.od czasu kiedy wygrali wybory w Polsce jest nieustanna kłótnia i awantura. dzięki pisowi! 700 tyś Polaków którzy mają kredyt we frankach obiecywali pomoc a teraz delikatnie na nich d ę wypinają takich partaczy nieudaczników i awanturników w Polsce w rządzie jeszcze nie było

tomekx, 12.01.2016 17:28

Nie ma co narzekać to inwestycja na lata i do tego przynosi oszczędności

corleone, 11.12.2015 09:47

No świetnie... jak widać wymówka pod tytułem bo za Pietras to a za Pietras tamto dalej funkcjonuje. Sprawdzony sposób który w ostatniej chwili uratował stołek panu burmisiowi rok temu. Tyle że poprzednik Pana burmistrza w polityce jakoś już słabo funkcjonuje ..może i tam kręci jeszcze w Andrychowskim PiSie ale to raczej już bardziej działa jako ,,ciało'' doradcze niż ,,pretendent'' którego to tak by chciała żakolandia widzieć za 3 lata ponownie w konkurach. Co do tych konkursów za kasę to trzeba przyznać że jałowe tłumaczenie że ,,wydajemy 1800 zeta a Pietras wydał 10.000-klocków to my lepsi a oni be'' to takie tłumaczenie małego Krzysia który jak dostanie pałę z matmy tłumaczy mamusi że Janek z drugiej ławki dostał dwie i to z polskiego i matmy więc on jest lepszy ....No chyba nie tędy droga skoro gminy chcą ładować szmal publiczny na tego typu zabawy to niech ładują ale przerzucanie odpowiedzialności z kadencji na kadencję kto więcej kto mniej raczej nie ma sensu. Przecież jaki problem jest sięgnąć do konkursów w których uczestniczył Burmistrz Woźniak lub Rada Narodowa a jeszcze wcześniej Pachel lub Wietrzny. Wydatku rzędu 10.000 tysiączków w konkursie na najbardziej Lazurową Wodę na Basenie obronić się nie da ale w sumie przez 5 ostatnich lat taka kwota też się pewnie uzbierała. I nikt takiego larum nie podnosi. A co do basenu i wpisu poprzedniego internauty to tak skromnie zapytam skoro taki ten basen feeeee i ta inwestycja to jedna wielka strata i marnowanie pieniędzy to dlaczego Gminna Gazeta chwali się tą inwestycją na łamach swojej strony internetowej pisząc że Andrychowski Basen przeżywa w tym roku oblężenie i takie tam. ..... Inwestycja i owszem zbyt droga jak na Andrychów ale jest i widać urzędowej stronie to nie przeszkadza w stosownej porze można pisać że jest ,,cacy'' cyt. ze strony Nowiny Andrychowskie 2015-08-26. ,,Andrychowski basen przeżywał w tym sezonie prawdziwe oblężenie. W lipcu kąpielisko odwiedziło ponad 24 tysiące osób. Temperatury w sierpniu były jeszcze wyższe niż w poprzednim miesiącu. Odbiło się to na frekwencji jeszcze bardziej. W sierpniu basen odwiedziło 26 tysięcy osób. Zapowiada się rekord frekwencji, szczególnie, że temperatury w najbliższy weekend mogą przekroczać 30 stopni i liczba ta powinna być większa''..

asquit, 11.12.2015 06:25

co tak andrychowskie pisiory nie komentują czyżby im głupio było że ich miejscowy przywódca wydawał więcej ? a tak przy okazji z oświetlenia ulicznego i lamp jest pożytek przez cały rok i przynosi to oszczędności a inwestycja pietrasa to jedna wielka strata i marnowanie pieniędzy

Probyme, 10.12.2015 13:48

„Najlepsza inwestycja oświetleniowa 205 r.” trochę późno ogłoszony ten konkurs, pomyśleć że w 205 roku już była energia elektryczna :D :D