reklama
reklama

1300 nowych mieszkań ma powstać w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 04.12.2021 17:35, DK
Wielkie inwestycje mieszkaniowe na horyzoncie w Andrychowie.
1300 nowych mieszkań ma powstać w Andrychowie

Kolejną ogromną inwestycję (po budowie osiedla „Podhalanin” w Wadowicach i setek mieszkań w Zatorze) szykuje firma Bongo Invest.

W trzech miejscach w Andrychowie powstaną nowe wielorodzinne budynki mieszkalne.

Pierwsze – od ul. Niecałej do ul. Brzegi. Druga lokalizacja znajduje się nieopodal przystanku PKP obok nowo powstałej Galerii Andrychów, a trzecia - największa, na terenie starej cegielni na os. Lenartowicza. W sumie w 8 budynkach powstać ma aż 1300 mieszkań!

Firma aktualnie jest na etapie uzyskiwania niezbędnych zezwoleń na realizację inwestycji.

Aktualnie w Andrychowie realizowana jest tylko jedna podobna inwestycja. Bielski developer buduje piąty, już ostatni budynek przy ulicy Lenartowicza na osiedlu nazwanym osiedle Słoneczne.

Oprócz inwestycji planowanej przez Bongo Invest, nowe mieszkania prawdopodobnie powstaną również na działce po dawnej kotłowni na rogu ulic Metalowców ze Starowiejską w Andrychowie. Kilka miesięcy temu krakowski developer za ponad 2 mln zł kupił ten teren od miasta. Działka przeznaczona jest na inwestycję mieszkaniową właśnie.

foto: pixabay
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andry, 05.12.2021 15:10

1300 mieszkań? w 8 blokach? To chyba więcej niż na całym osiedlu...

Bea, 04.12.2021 20:28

Pewnie je kupi kilku gości i będzie wynajmować.