reklama

Wydajesz za dużo? Dowiedz się, jak skutecznie korzystać z promocji

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 14.05.2020 17:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
O promocjach słyszał zapewne każdy, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy preferencje zakupowe. Stanowią one część procesu sprzedaży, a ich głównym celem jest przyciągniecie uwagi klienta i skłonienie go do nabycia produktów. Jeśli jeszcze o tym nie wiesz, z pewnością zastanawiasz się, dlaczego, pomimo polowania na zniżki i kody rabatowe, wydajesz więcej niż zakładałeś. Dowiedz się, co robić, aby naprawdę oszczędzać.
Wydajesz za dużo? Dowiedz się, jak skutecznie korzystać z promocji

Obniżki i wyprzedaże nie zawsze dla klienta

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że napis „krzyczący” z daleka z afisza sklepowego czy gazetki reklamowej nie został tam zamieszczony tylko dla ich dobra i korzyści. Większość sieciowych sklepów wielobranżowych zachęca takim chwytem klientów do wejścia na teren hali sprzedażowej. Wefekcie, udając się po jogurt przeceniony o 50%, kupujesz jeszcze wiele innych produktów, wydając kilkadziesiąt czy kilkaset złotych.

Wśród wielu rodzajów promocji najczęściej spotykane są obniżki procentowe oraz tzw. oferty tygodnia czy dnia. Sięgając po kolejną gazetkę, na pierwszej stronie otrzymujesz np. informację, że w piątek czy sobotę taniej kupisz winogrona, żeberka lub wkłady do mopa. Ten trick marketingowy sprawia, że wielu klientów „chwyta okazję”, nabywając rzeczy zbędne tylko z powodu ich konkurencyjnej ceny. W efekcie miesięczne wydatki rosną, a szafa pęcznieje. Jak więc uniknąć takich pułapek?

Kody rabatowe a kupowanie „z głową na karku”

Zastanawiasz się, jak możesz zaoszczędzić na zakupach promocyjnych? Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad. Pierwszym krokiem jest zawsze zgromadzenie dostępnych ofert, wśród których możesz wybierać. Nie musisz tracić czasu na przeglądanie licznych gazetek reklamowych czy stron w Internecie. Kody rabatowe, promocje i całych szereg innych propozycji znajdziesz na portalu https://buykers.com/at/.

Dodatkowym atutem tej witryny jest staranne pogrupowanie sklepów i akcji zniżkowych na kategorie. Dzięki temu możesz ograniczyć przeglądanie tylko do tej grupy promocji, która cię aktualnie interesuje. Decydując się na wydanie pieniędzy, zastosuj się do poniższych zasad.

  • Precyzyjnie określ swoje aktualne potrzeby.

  • Nie kieruj się impulsem w stylu: „wow, jakie to tanie, nie mogę przegapić okazji!”

  • Nie kupuj rzeczy, których nie założysz (nie wykorzystasz) w danym sezonie – za rok może panować inna moda lub zmieni się Twoja sylwetka.

  • Zanim wykorzystasz kod rabatowy, sprawdź, czy inne sklepy nie oferują atrakcyjniejszych warunków.

  • Pamiętaj, że to Ty polujesz na promocję, a nie ona na Ciebie – szukaj zniżek na produkty, dzięki którym zaoszczędzisz, a nie takie, które zaśmiecą Twój dom.

  • Sprawdź, czy cena obniżona przez kod promocyjny jest rzeczywiście atrakcyjna – jeśli zmniejszył ją sklep, w którym te same produkty są droższe niż u konkurencji, możesz nic nie zyskać.

Kupowanie w pakietach i z darmową dostawą

Jedną z form promocji, jaka od dawna funkcjonuje w sklepach spożywczych czy drogeriach, jest sprzedaż typu „2w1” czy też „drugi produkt za złotówkę”. Takie okazje często bywają tylko pozorne, a o ich atrakcyjności decyduje cena pojedynczego towaru. Często jest ona wyższa, a zakup dwóch szamponów czy paczek masła w efekcie oznacza przepłacenie. Ponadto nie zawsze ten drugi produkt jest nam potrzebny.

Nie oznacza to jednak, że kupowanie w pakietach nie może nieść za sobą korzyści. Przeglądając oferty na portalu https://buykers.com/ znajdziesz nie tylko kody rabatowe, ale też inne formy promocji. Niektóre sklepy oferują zniżki za zamówienie więcej niż jednej sztuki wyrobu czy też za przekroczenie określonej kwoty.

Taki serwis gromadzi też oferty darmowej dostawy przy spełnieniu określonego warunku. Wybierając taką opcję i zamawiając dodatkowy drobiazg, możesz zapłacić mniej niż za przesyłkę z dostawą kurierską. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że w wielu przypadkach wartość produktu jest zaledwie o złotówkę czy dwie niższa od kwoty progowej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy