reklama

Pamiątkowa tablica na wadowickiej bazylice. To z okazji 100 urodzin papieża

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.05.2020 14:00, DK
Obchody 100 urodzin papieża Polaka nie będą huczne. Jednak cała otoczka wokół nich będzie naprawdę bogata.
Pamiątkowa tablica na wadowickiej bazylice. To z okazji 100 urodzin papieża
Od czwartku (15.05) można zakupić monety kolekcjonerskie wydane z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Jedna z monet – złota o nominale 500zł jest do kupienia za bagatela 18 500 zł.

Obchody 100 urodzin papieża Polaka nie będą huczne. Jednak cała otoczka wokół nich będzie naprawdę bogata.

W środę (13.05.) na elewacji Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, wmurowana została pamiątkowa tablica z okazji urodzin Jana Pawła II, która została ufundowana przez duszpasterzy i mieszkańców ziemi wadowickiej ku upamiętnieniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczyste odsłonięcie tablicy odbędzie się w poniedziałek, dokładnie w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Zawiera cytat św. Jana Pawła II z pielgrzymki do ojczyzny w 1999 roku wygłoszony w Wadowicach "Ile dobra ile łask wyniosłem z tej świątyni i z tej wspólnoty wie jedynie ten który jest dawcą wszelkich łask jemu Bogu w Trójcy Jedynemu oddaję dziś chwałę na progu tego kościoła".

W niedzielę (17.05.) Wadowice staną się centralnym punktem na mapie programowej Telewizji Polskiej, która przez cały dzień będzie się łączyć z papieskim miastem. O 10:30 w TVP1 rozpocznie się transmisja z Mszy św. w wadowickiej Bazylice. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Poniedziałek (18.05.) to dzień urodzin św. Jana Pawła II. Jak co roku, w tym dniu zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej. A o godzinie 17:00 z inicjatywy Papieskiego Muzeum cała Polska zaśpiewa „Barkę”.

Finał obchodów urodzin Papieża Polaka zostanie zwieńczony wypuszczeniem w niebo 100 gołębi.

Szczegółowy plan obchodów znajdziecie tutaj:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy