reklama
reklama

Prognozy dla rynku pracy na kolejne 10 lat

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 06.03.2024 13:05,
Zastanawiasz się, jakie zawody będą na topie w 2034 roku? Rynek pracy nieustannie się zmienia, a trendy, które obserwujemy dzisiaj, mogą diametralnie różnić się od realiów za 10 lat. Co zatem czeka osoby poszukujące zatrudnienia w 2024 i najbliższej dekadzie?
Prognozy dla rynku pracy na kolejne 10 lat

Aktualna sytuacja na rynku pracy

Oferty pracy w 2024 roku są zróżnicowane. Firmy szukają specjalistów z różnych dziedzin, od programistów po specjalistów od marketingu. Jednakże rynek pracy doświadcza również pewnych wyzwań, takich jak zmiany technologiczne czy środowiskowe, które wpływają na strukturę zatrudnienia. Największe szanse na zatrudnienie w 2024 roku i kolejnych latach będą mieli kandydaci poszukujący pracy w następujących sektorach:

 • technologie informatyczne: branża IT wciąż się rozwija i tworzy nowe miejsca pracy,

 • ochrona zdrowia: wzrost liczby osób zapadających na choroby cywilizacyjne oznacza większe zapotrzebowanie na pracowników służby zdrowia,

 • zielona gospodarka: zmiany klimatu stymulują rozwój sektora zielonej energii i innych gałęzi związanych z ochroną środowiska,

 • edukacja: wzrost liczby ludności wiąże się z większym zapotrzebowaniem na nauczycieli i innych pracowników sektora edukacyjnego,

Pamiętaj, że to tylko przykładowe sektory, w których istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników. Ważne jest, aby wybrać ścieżkę kariery, która odpowiada Twoim umiejętnościom, zainteresowaniom i predyspozycjom.

rynek pracy 2024

Praca w 2024 roku – gdzie jej szukać?

Platformy internetowe takie jak GoWork już teraz stają się głównym źródłem poszukiwania ofert pracy. W przyszłości ten trend z pewnością się utrzyma. Strony z ogłoszeniami oferują wiele aktualnych ofert, a także możliwość umieszczania swojego CV i profilu zawodowego, co ułatwia znalezienie odpowiedniego stanowiska. Dodatkowo w serwisie GoWork możesz:

 • sprawdzić opinie o przyszłych pracodawcach,

 • otrzymywać spersonalizowane powiadomień o nowych ofertach odpowiadających Twoim kryteriom,

 • zyskać dostęp do szkoleń i kursów online,

 • przeczytać porady dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego.

Prognozy dla rynku pracy — co z przyszłością?

Rynek pracy w 2034 roku będzie zupełnie inny niż dzisiaj. Eksperci szacują, że automatyzacja zamknie wiele stanowisk, ale jednocześnie stworzy nowe możliwości. W ciągu najbliższych lat najbardziej pożądani będą pracownicy, którzy potrafią się adaptować do zmian, są kreatywni, potrafią rozwiązywać problemy i nieszablonowo myśleć. Do tego grona zalicza się specjalistów od sztucznej inteligencji, robotyki i cyberbezpieczeństwa.

Aby być przygotowanym na zmiany na rynku pracy:

 • stawiaj na ciągły rozwój osobisty i zawodowy,

 • ucz się nowych kompetencji, szczególnie tych związanych z technologią i obsługą sztucznej inteligencji,

 • bądź elastyczny i otwarty na zmiany.

 • stwórz profil zawodowy na platformie internetowej z ofertami pracy.

Prognozy dla rynku pracy na najbliższe 10 lat są niepewne, ale obiecujące. Można z całą pewnością przypuszczać, że w najbliższej dekadzie powstaną nowe zawody, o których dzisiaj jeszcze nie wiemy.


foto: pixabay.com


- Artykuł sponsorowany -


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy