reklama
reklama

Opłaty za jednorazowy plastik weszły w życie. To klient musi ponieść tę opłatę.

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 22.02.2024 15:32, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Przedsiębiorco czy słyszałeś już o opłacie konsumenckiej? Jeśli nie, a obowiązek pobierania tej opłaty może dotyczy Ciebie, to przeczytaj poniższy artykuł i zobacz jak firma HASECO może Ci pomóc?
Opłaty za jednorazowy plastik weszły w życie. To klient musi ponieść tę opłatę.

Od 1 stycznia 2024 weszły przepisy rozporządzeń, które nakładają na przedsiębiorców obowiązek pobierania opłaty konsumenckiej od użytkowników końcowych. Jeśli oferujesz produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych ten obowiązek dotyczy właśnie Ciebie. Nawet puste opakowania udostępniane klientowi podlegają temu przepisowi. Za użytkownika końcowego uznaje się podmiot nabywający produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych (opakowania na napoje lub żywność) w celu ich wykorzystania na potrzeby własne, bez dalszej odsprzedaży. Na przykład hurtownik nie pobiera tej opłaty od restauratora, gdyż ten pobierze ją od klienta.

Przedsiębiorcy, pobierający opłatę konsumencką, zobowiązani są do składania sprawozdań w bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). Sprawozdanie dotyczy liczby nabytych i wydanych opakowań jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, a pobrane opłaty przedsiębiorca musi uiścić do właściwego marszałka województwa.

Pierwsza opłata powinna zostać odprowadzona do 15 marca 2025 r., natomiast obowiązek sprawozdawczy dotyczy już roku 2023. Sprawozdanie należy złożyć do
15 marca 2024 r. Przedsiębiorcy, już od 1 stycznia 2024r. powinni pobierać opłaty w wysokości 0,20 zł za każdy kubek z tworzywa sztucznego na napój i 0,25 zł za pojemnik
z tworzywa sztucznego na żywność.
Taką opłatą muszą być objęte pojemniki m.in. na żywność typu fast food.

Na stronie internetowej www.haseco.pl, w zakładce aktualności, dostępne są cenne informacje dotyczące wymagań prawnych oraz ich interpretacji. Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci z sektora gastronomii, handlu detalicznego i hurtowego, znajdą tam istotne informacje o ostatnich zmianach prawnych. Informacje te, są też umieszczane regularnie w mediach społecznościowych spółki

(https://www.facebook.com/profile.php?id=100090185612846, https://www.instagram.com/haseco_sc/?igsh=MWRhd2NnNG51aDdpMw%3D%3D&utm_source=qr)

HASECO to firma zajmująca się profesjonalnym doradztwem z zakresu ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Jej założyciele posiadają wysokie kompetencje i duże doświadczenie, dlatego stanowią wsparcie dla przedsiębiorców w kwestii zrozumienia przez nich obowiązujących przepisów prawa, dotyczących ochrony środowiska.


Firma HASECO oferuje nie tylko wsparcie w obszarze ochrony środowiska, ale również kompleksową obsługę BHP, szkolenia, sporządzanie dokumentacji powypadkowej, dokumentacji oceny ryzyka zawodowego oraz audyty BHP.

Przedsiębiorców zainteresowanych profesjonalnym doradztwem w tych obszarach firma HASECO zaprasza do współpracy. Pierwsze konsultacje są bezpłatne, a kontakt można nawiązać telefonicznie pod numerami:

Ochrona środowiska: +48 502 616 306

BHP: +48 798 680 718

lub drogą mailową: haseco.sc@gmail.com

Siedziba firmy znajduje się w Wadowicach przy ul. Spadzistej 10 (parter, lokal po schodach). Wizytę należy ustalić telefonicznie.

Dla przedsiębiorców szukających kompleksowej obsługi w dziedzinie ochrony środowiska i BHP, HASECO to solidny partner oferujący wsparcie i rozbudowane usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb.


- artykuł sponsorowany -

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy