reklama
reklama

Najczęściej pojawiające się pytania przy zakupie rolet wewnętrznych

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 20.03.2019 12:55, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Odpowiada specjalista ds. sprzedaży Problind.

Najczęściej pojawiające się pytania przy zakupie rolet wewnętrznych

Nadchodząca wielkimi krokami wiosna sprawia, że wszystko wkoło kwitnie i budzi się do życia, a my sami mamy ochotę odświeżyć swoje wnętrze i otoczyć się nowymi elementami wystroju okien, czyli roletami.

O zaletach ich posiadania nie trzeba przekonywać tych, którzy już mają je w swoich oknach. Poza najbardziej podstawową funkcją czyli ochroną przed wpadaniem promieni słonecznych do pomieszczeń, pełnią też inne role, które mogą ułatwić lub po prostu uprzyjemnić nasze życie. Pełnią ważny element wystroju wnętrza, a przez praktycznie nieograniczony wybór rozwiązań i tkanin możliwości aranżacyjnych jest naprawdę mnóstwo! Ostatnią funkcją jest zapewnienie intymności i prywatności przed niedyskretnymi spojrzeniami sąsiadów, które szczególnie w przypadku mieszkań w blokach potrafią być bardzo uciążliwe i niekomfortowe.

Dla tych, którzy rozważają zakup lub wymianę rolet na nowe, przygotowaliśmy zestaw kilkunastu najczęściej pojawiających się pytań. Mamy nadzieję, że odpowiedzi rozwieją Państwa wątpliwości i że odwiedzicie naszą siedzibę Problind w Sułkowicach, przy ul. Beskidzkiej 152a, naprzeciwko marketu Lewiatan.

Q&A:

Którą roletę powinienem wybrać?

Przesłona okienna stanowi element wystroju wnętrza, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie zastanówmy się, jakie jej cechy są dla nas najważniejsze. Czy ma spełniać wyłącznie podstawowe zadanie jakim jest ochrona przed wpadaniem promieni słonecznych do pomieszczenia, czy może zależy nam bardziej na dekoracyjnym efekcie. Wówczas warto rozważyć wybór tkanin z oferty Premium, pośród których znaleźć można tkaniny z haftami lub nadrukami. Hitem ostatnich miesięcy są tzw. rolety rzymskie, czyli takie, które przy podnoszeniu ich do góry, nie zwijają się w rolkę, lecz składają na kilka zakładek dzięki systemowi fiszbin i sznurków. Nadają wnętrzu eleganckiego i oryginalnego charakteru, a szeroki wybór tkanin pozwala na dobór idealnych kompozycji kolorystycznych do każdego wnętrza. Liczy się także stopień zaciemnienia jaki chcemy uzyskać. Dla osób poszukujących rozwiązania, które tylko częściowo zatrzyma wpadające światło – polecamy rolety dzień-noc, które pozwalają na dostosowanie poziomu zaciemnienia. Ostatnim istotnym czynnikiem jest sposób montażu inwazyjny - wymagający wiercenia w ścianie lub oknie lub bezinwazyjny - zakładający montaż przy pomocy specjalnych uchwytów montażowych.

Jaką roletę wybrać do miejsc szczególnie nasłonecznionych?

Gdy zależy nam na całkowitym zaciemnieniu, np. w przypadku pokoju dziecięcego, w którym nasza pociecha odbywa drzemki w ciągu dnia – należy rozważyć zakup rolety zaciemniającej, która od zewnętrznej strony wykończona jest gumą i srebrną powłoką, która zapewnia 100% zaciemnienia. Tego typu tkaniny mamy dostępne w roletach typu plisa i w roletach zwijanych. Aby roleta rzymska spełniła rolę rolety zaciemniającej, należy wtedy wybrać tkaninę o wyższej gramaturze.

Jak zamontować roletę?

Istnieje kilka metod montażu: w ofercie Problind można znaleźć rolety bezinwazyjne, które nie wymagają wiercenia w ścianie czy ramie okna, ale także inwazyjne – które montujemy do ściany na stałe. W większości przypadków z montażem poradzi sobie jedna lub dwie osoby. Gdyby jednak potrzebna była pomoc specjalisty – oferujemy usługę montażu dla naszych klientów.

UWAGA: Wybór rodzaju montażu nie zależy wyłącznie od naszych preferencji. Uchwyty w przypadku obu rodzajów montażu mogą mieć różny rozstaw, dlatego decyzję trzeba podjąć jeszcze przed dokonaniem pomiarów.

Czy mogę zamontować roletę na każdym rodzaju okna?

Szeroki wybór rozwiązań pozwala na dobranie odpowiedniej rolety nawet do okien o niestandardowych wymiarach i kształtach. Nasi doradcy zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Jakie rolety pasują do okien dachowych?

Nie każda roleta będzie odpowiednia dla okien dachowych. Tylko rolety dachowe lub dedykowane oknom dachowym systemy rolet plisowanych są odpowiednie dla okien nachylonych pod kątem mniejszym niż 90 stopni do podłoża. Niektórzy pytają, czy można montować na oknach dachowych rolety w kasecie przeznaczone do zwykłych okien. Otóż nie poleca się tego rozwiązania ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że taka kombinacja nie spełni Państwa oczekiwań. Tkanina z tak zamontowanej rolety może najzwyczajniej obwisać. Natomiast rolety dachowe posiadają specjalne elementy, które temu zapobiegają dzięki czemu zapewniają pożądany, estetyczny efekt..


Czy firma oferuje usługę montażu?

Tak. Jeśli klient ma takie życzenie – nasi monterzy zamontują rolety w jego domu.

Czy będę mógł samodzielnie zamontować roletę?

Oczywiście. Do każdej rolety dołączana jest instrukcja prezentująca sposób montowania rolety krok po kroku. Dodatkowo w serwisie Youtube można znaleźć szereg filmów instruktażowych, które w prosty sposób tłumaczą sposób, w jaki należy dokonać montażu. Aby wyszukać właściwy film należy jedynie wpisać PROBLIND.

Jak należy zdjąć wymiar z okna?

Każda oferowana w Problind roleta posiada instrukcję pomiaru. Warto pamiętać, że różne systemy – nawet podobne do siebie – mogą mieć inną instrukcję pomiaru. Po wyborze konkretnego rozwiązania należy zwrócić się do doradcy Problind, by ten wyjaśnił sposób w jaki należy zdjąć wymiar.

Ile kosztują rolety i co składa się na ich cenę?

Najprostsze rolety wewnętrzne w standardowym wymiarze (np. 70 x 120 cm) mogą kosztować już od ok. 25 zł. Produkty najwyższej jakości, kasetowe (osadzone w prowadnicach) czy rzymskie to już nieco większy koszt, który może osiągnąć nawet pułap ok. 100-1000 zł. Na cenę, poza wymiarem, wpływają przede wszystkim skład i kraj pochodzenia tkanin lub lameli, ceny rynkowe komponentów i ilość czasu potrzebnego na wykonanie osłony.


Jak długi jest czas realizacji zamówienia?

Średni czas realizacji zamówienia wynosi 3 – 10 dni roboczych, w zależności od liczby zamówień.

Jak czyścić zabrudzone rolety?

Kiedy jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami rolet to na pewno chcemy, by zachowały one swój estetyczny wygląd jak najdłużej. Najczęściej do czyszczenia rolet wystarczy wilgotna szmatka lub odkurzacz. Należy uważać, by podczas czyszczenia rolety nie przemoczyć tkaniny ponieważ może to spowodować odkształcenie lub problemy z przebarwieniami. Rolety rzymskie zazwyczaj są wyposażone w materiały które można prać. Po zdemontowaniu tkaniny w takiej rolecie zazwyczaj można skorzystać z delikatnego prania. O więcej szczegółów warto dopytać sprzedawcę podając numer konkretnej tkaniny która ma być prana.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy