reklama
reklama

Modelowanie sylwetki w salonie kosmetycznym Kosmetologia Face & Body

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 22.10.2022 14:25,
Czas jesienno-zimowy jest najczęściej utożsamiany z odpoczynkiem po upalnym lecie, a także coraz częściej z rozpoczęciem działań mających na celu redukcję masy ciała. Jednak w przypadku kobiet, prócz utraty zbędnych kilogramów pojawia się jeszcze jeden element - walka z cellulitem. Bywa uciążliwa i długotrwała, ale istnieje duża szansa na wygraną.
Modelowanie sylwetki w salonie kosmetycznym Kosmetologia Face & Body

Pomarańczowa skórka, czym jest?

Pomarańczowa skórka, czyli potocznie zwany cellulit, a idąc dalej, nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Na poziom cellulitu wypływa wiek, nieodpowiedni poziom estrogenów, niski poziom kolagenu, obrzęk limfatyczny, zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej oraz słabe krążenie krwi.

Redukcja celulitu

Według najnowszych badań, suplementacja kolagenu, pozytywnie wypływa na zmniejszenie cellulitu, jednak, aby zauważyć efekty, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Można stosować także kosmetyki zawierające kolagen. Polecamy suplementy i preparaty o skuteczności potwierdzonej badaniami (https://ecosmetic.pl/suplementy/kolagen). Następnie warto wspomnieć o masażu, a dokładniej drenażu limfatycznym, jednak tak jak w wyżej wymienionych sposobach, kluczowa jest regularność. Najskuteczniejszą metodą na redukcję cellulitu jest - spalanie tkanki tłuszczowej, a można tego dokonać poprzez trening

A co z zabiegami?

Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań gabinetowych zwłaszcza przy cellulicie tłuszczowym jest zabieg falami akustycznymi - Storz Medical.

(https://kosmetologiafb.pl/oferta/fala-uderzeniowa-1).

Jest to bardzo nowatorska i skuteczna metoda w redukcji zaawansowanego, zwłókniałego cellulitu oraz zbitej tkanki tłuszczowej.

Do zalet fali akustycznej należą:

  • Usuwanie cellulitu na różnych stadiach zaawansowania,

  • Poprawa jędrności, elastyczności i wyglądu skóry,

  • Inicjowanie procesu przebudowy kolagenu

  • Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodu ciała,

  • Niwelowanie blizn, obrzęków i zmarszczek,

  • Usuwanie rozstępów i zrostów,

  • Poprawa pracy układów komórkowego i limfatycznego.


Cellulit wodny jest efektem nieprawidłowego przepływu limfy, który powoduje zastój wody w tkance podskórnej. Szczególnie widoczny jest w okolicach takich jak uda, pośladki. Efekt słabszego odpływu chłonki z tych okolic prezentuje się pod postacią nierówności na powierzchni skóry, które mogą stawać się bardziej widoczne pod wpływem nacisku. W przeciwieństwie do cellulitu tłuszczowego może on także dotknąć osoby szczupłe. Najlepszym rozwiązaniem są zabiegi drenujące za pomocą urządzenia do pneumatycznego masażu sekwencyjnego.

https://kosmetologiafb.pl/oferta/drenaz-limfatyczny

Kolejnym zabiegiem są RF - fale radiowe ( https://kosmetologiafb.pl/oferta/fale-radiowe-1), które redukują cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej, a także silnie ujędrniają ciało. Gdy działamy falami radiowymi na tkanki, ulegają one rozgrzaniu. Znaczna ilość promieniowania RF zostaje pochłonięta przez tkankę tłuszczową i mięśnie. Wyższa temperatura sprzyja przyspieszeniu przemiany materii, w związku z czym organizm sprawniej spala kalorie i pozbywa się nadmiaru tłuszczu. Druga ważna kwestia to wpływ ciepła na włókna kolagenowe, które kurczą się, tym samym napinając skórę i nadając jej elastyczności. Dodatkowo do aktywnej pracy zostają pobudzone fibroblasty, które produkują więcej kolagenu i elastyny. Korzystne działanie fal radiowych obejmuje zatem redukcję tkanki tłuszc owej i cellulitu, a także odmłodzenie i ujędrnienie skóry.

Następnym świetnym urządzeniem stosowanym w gabinetach jest – kriolipoliza Cooltech Cocoon Medical (https://kosmetologiafb.pl/oferta/kriolipoliza). Technologia ta gwarantuje trwały rezultat odchudzania. Na wybranej partii ciała stosuje się 1 – 3 zabiegów w celu zmniejszenia tkanki tłuszczowej nawet do ok. 45%. Zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, na której wyjaśnia się istotę zabiegu, wyklucza przeciwwskazania oraz dokonuje pomiaru grubości tkanki tłuszczowej.

Aby zwiększyć efektywność zabiegów warto wprowadzić dodatkowo suplementację (https://ecosmetic.pl/suplementy).

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje

Andrychów ul. Rynek 21 II piętro (nad stomatologią Sordyl)

Tel. 696 986 655

www.kosmetologiafb.plreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy