reklama

47-latek zatrzymany za kradzież butli gazowych i pieniędzy

, Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2022 09:00,
Policja informuje, że zatrzymany 47-latek będzie odpowiadał w warunkach multirecydywy.
47-latek zatrzymany za kradzież butli gazowych i pieniędzy
11 października policjanci zostali powiadomieni o włamaniu, do którego doszło w gminie Brzeźnica. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wyciął metalową ścianę klatki, w której znajdowały się butle gazowe, po czym przedostał się do jej wnętrza i ukradł 12 pełnych butli z gazem.

Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 4200 złotych. Zaangażowani w sprawę zarówno policjanci z Brzeźnicy jak i Wadowic, już następnego dnia wytypowali i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to przestępstwo. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Również w tym dniu funkcjonariusze przyjęli kolejne zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do jednego z budynków w gminie Spytkowice.


Tym razem, jak wynikało z ustaleń, sprawca wyważył drzwi wejściowe do budynku i wszedł do środka skąd ukradł 30 tys. złotych. Policjanci w trakcie prowadzonych działań ustalili, że również i z tym przestępstwem związek ma zatrzymany mężczyzna. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania oraz innych miejsc, w których mogły znajdować się przedmioty pochodzące z przestępstwa, policjanci znaleźli skradzione butle oraz część pieniędzy. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem popełnione w warunkach multirecydywy, do których się przyznał.

Dodatkowo policjanci ustalili, że 47-latek w chwili polenienia przestępstw poruszał się samochodem pomimo aktywnego sądowego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi, za co również śledczy przedstawili mu zarzut.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat, jednak w przypadku 47-latka wyrok może być wyższy.

W piątek (14 października) prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

źródło: KPP Wadowice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy