Jaką wybrać osłonę okienną? Fill poleca

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 13.08.2020 12:15,

Ochrona pomieszczeń i naszego domu przed nadmiernym nasłonecznieniem to powód, dla którego większość klientów decyduje się na zakup osłon okiennych wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jednak jaką mamy gwarancję czy dany produkt spełni nasze oczekiwania i redukcja promieniowania słonecznego będzie na tyle duża, iż zapewni komfortowe użytkowanie naszego domu?

Jaką wybrać osłonę okienną? Fill poleca

Zacznijmy od początku oraz od tego, aby ustalić położenie domu/mieszkania względem kierunków geograficznych i okien narażonych bezpośrednio na największe nasłonecznienie. W przypadku takich przeszkleń okiennych musimy skoncentrować się na systemie osłony okiennej (sposobie montażu) który zlikwiduje ewentualne prześwity. Wartość produktu możemy wzmocnić wyborem tkaniny zaciemniającej lub posiadającej od strony zewnętrznej srebrną powłokę odbijającą promienie słoneczne (materiały dostępne dla produktu jakim są żaluzje plisowane zawierają srebrną powłokę również w środku materiału – dotyczy tkanin podwójnych).

W przypadku okien narażonych na bardzo duże promieniowanie zalecamy systemy żaluzji aluminiowych, żaluzji plisowanych oraz rolet materiałowych ze wspomnianym wyżej materiałem. Będąc świadomym, iż oprócz walorów praktycznych produkt musi spełniać walory estetyczne, materiały redukujące znaczną ilość promieniowania słonecznego na ten moment dominują wśród całej dostępnej oferty. Ich różnorodna kolorystyka, gramatura, efekty dekoracyjne dają możliwość dopasowania do każdego wnętrza, jak również gustu klienta.

Często spotykamy się z opinią, iż rolety w systemie dzień & noc nie redukują ilości promieniowania słonecznego. Jest to temat bardzo dyskusyjny, ponieważ wszystko zależy od zastosowanego materiału. Tkaniny o jasnej kolorystyce ograniczą ilość promieniowania (w przypadku ustawienia funkcji noc) jednak będzie to o wiele niższy stopień redukcji niż w przypadku tkanin w tonie ciemniejszym.


Rozwiązaniem w systemie rolet dzień & noc jest zastosowanie tkanin podgumowanych – ich gramatura staje się idealną barierą dla promieniowania. Dla ustawienia materiału w funkcji „noc” osiągamy duży stopień zaciemnienia, porównywany z tradycyjnymi systemami rolet.

Nowością redukującą promieniowanie słoneczne do 75% są rolety screen. Cieszą się one niezwykłym uznaniem wśród klientów, jak również inwestorów oraz architektów. Oprócz wspomnianej powyżej izolacji termicznej stanowią idealną ochronę przed insektami a w przypadku pomieszczeń wyposażonych w urządzenia tj. komputer, telewizor redukują niekorzystne refleksy poprawiając komfort pracy. Dostępne tkaniny posiadają różnorodną specyfikację jednak najważniejszym oznaczeniem jest przepuszczalność promieni słonecznych podana w wartości procentowej. W tym momencie w ofercie odnajdziemy tkaniny ze wskaźnikiem 1%, 3%, 5% - przy czym materiał 1% jest wykorzystywany dla przestrzeni okiennych narażonych na największe promieniowanie.


Wśród osłon okiennych stałym zainteresowaniem cieszą się rolety zewnętrzne, które za pośrednictwem nowoczesnych rozwiązań w obrębie automatyki, zyskują rzesze klientów. Sterowanie roletami z poziomu smartfonu, tabletu jednocześnie kompatybilne z innymi technologiami – oświetlenie, ogrzewanie itp. daje szereg możliwości w komfortowym użytkowaniu domu czy mieszkania. Warto również wspomnieć o produkcie, jakim jest markiza. Spełnia ona rolę ochrony przed promieniowaniem słonecznym użytkowników tarasu lub innej przestrzeni, i nie tylko. Zmniejszenie poziomu nasłonecznienia w przypadku rozwiniętej markizy jest widoczne w pomieszczeniu przylegającym bezpośrednio do tarasu. Jest to ochrona zarówno osób, jak i mebli lub innych elementów tarasu i wnętrza pomieszczenia.


Wybór osłony okiennej nie jest najłatwiejszą decyzją. Zawsze zalecamy klientom skorzystanie z bezpłatnego i niezobowiązującego pomiaru. Często podczas spotkania z klientem, poznając jego oczekiwania równocześnie zaznajamiając się z dostępną przestrzenią montażową, jesteśmy w stanie zaproponować najwłaściwsze rozwiązanie.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną na stronie www.fill.com.pl


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy